Wiadomości

  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 1706

Czechowiccy rodzice złożyli 975 wniosków o świadczenie Dobry start

1 mln wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu "Dobry start" w całym kraju, a w województwie śląskim ponad 126 tys. Z terenu Oddziału ZUS w Bielsku-Białej tych wniosków zarejestrowano już 17 977 - wśród nich jest 975 wniosków od rodziców dzieci z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. Według stanu na dzień 13 lipca świadczeniem zostanie objętych 1363 dzieci.

ZUS gotowy do wypłacania świadczeń w ramach programu "Dobry Start"
Czechowiccy rodzice złożyli 975 wniosków o świadczenie "Dobry start" · fot. ZUS


W tym roku wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia.

Wnioski o świadczenie 300+ na wyprawkę szkolną można było składać już od 1 lipca. Zainteresowanie tym świadczeniem jest bardzo duże. W województwie śląskim złożono już ponad 126 tys. wniosków dla 176 tys. dzieci. Termin na złożenie upływa z ostatnim dniem listopada.

Wniosek o świadczenie "Dobry start" można złożyć tylko drogą elektroniczną. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe.

- Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu) - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

- Jeżeli ktoś ma problemy z poprawnym złożeniem wniosku przez interent, albo z założeniem konta na PUE ZUS, może skorzystać z pomocy pracowników ZUS, którzy są do dyspozycji klientów w każdej placówce ZUS, jak też w tym celu uruchomiono specjalne mobilne punkty ZUS w wybranych placówkach Poczty Polskiej, ale też w urzędach miast, gmin, ośrodków pomocy społecznej czy domach kultury - dodaje rzeczniczka. Szczegółowy harmonogram dyżurów pracowników ZUS można znaleźć na stronie internetowej http://www.zus.pl, w zakładce Dobry Start.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

mp / czecho.pl

źródło: ZUS Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.