Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 1457

Jak karmić psa?

Materiał partnera:

Każdy dobry właściciel psa, chce dla swojego pupila jak najlepiej - także pod względem żywieniowym. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, która rzutuje na zdrowie psa, jego samopoczucie oraz na jego wygląd. Każdy, kto chce, aby jego pupil żył długo i szczęśliwie - i jednocześnie, aby miał piękną sierść musi wybrać odpowiednią karmę dla dorosłych psów lub młodych psów ras różnych. Na szczęście współczesny rynek pozwala na znalezienie dla swojego pupila odpowiedniej karmy, której składniki odżywcze i holistyczna formuła pomogą w utrzymaniu pieska w dobrym zdrowiu przez długi czas - niezależnie czy zostanie wybrana sucha karma czy mokra karma. Jak zatem wybrać odpowiednie jedzenie dla swojego czworonoga? Gdzie kupić odpowiednią karmę dla swojego psa?

Źródło: pixabay.com


1. Jaka karma dla psa?
2. Gdzie można kupić karmę dla psa?

Jaka karma dla psa?Jaka karma dla psa będzie najlepsza i jaką warto kupić? Przede wszystkim warto wiedzieć, jak istotne jest żywienie w życiu i funkcjonowaniu tych czworonogów. Prawda jest taka, że żywienie jest praktycznie najistotniejszą kwestią dotyczącą życia psa - bo to właśnie ono wpływa na ogólne zdrowie pupila. To właśnie dzięki odpowiedniemu żywieniu pies ma wystarczająco siły, aby cieszyć się swoim życiem i aby biegać za piłeczką podczas spacerów.

Jak zatem karmić swojego psa? Można zainwestować w karmy suche dla psów dorosłych. Ciekawe może okazać się również karma bezzbożowa, karma dla psów aktywnych, karma na bazie jagnięciny (a także innych mięs) a także karma dla piesków o wrażliwym żołądku. Ważne jest jednak to, aby sprawdzić, jaki jest skład karmy - musi on zawierać wysokie stężenie mięsa i ewentualnie być wzbogacany o różne witaminy i minerały. Po prostu karma dla psa musi być dobra i musi sprawdzać się u twojego pupila.

Psa można karmić również na wiele innych sposobów - produktami domowymi, a także w systemie "barf" - czyli dając mu nieprzetworzone w żaden sposób, surowe mięso. Ten ostatni sposób na karmienie psów (oraz kotów również) ostatnimi czasy staje się bardzo popularny ze względu na to, jak dobrze wpływa on na zwierzęta niezależnie od rasy czy wielkości.

Ale co, jeżeli nie możesz karmić psa nieprzetworzonym mięsem? Która z karm będzie wtedy lepsza: sucha czy mokra. Oczywiście mokre karmy są lepsze pod względem składnikowym od karm suchych, jednak na rynku istnieją również karmy suche, które mogą okazać się właściwe dla twojego psa. Warto więc przede wszystkim kierować się składem konkretnego produktu i to na jego podstawie zdecydować się na konkretną karmę.

Gdzie można kupić karmę dla psa?Kolejną kwestią, jaka może być ciężka dla właścicieli psów jest to, gdzie można kupić karmę dla psa, która będzie dobra? Czasami ma się bardzo dużego pupila, który je bardzo dużo karmy - a co za tym idzie, trzeba kupować jej duże worki. Dobrym miejscem na kupienie dużych ilości, różnorodnej karmy (czy to suchej, czy też mokrej) jest internetowy sklep zoologiczny taki, jak Apetete, gdzie można znaleźć dla swojego pupila najlepsze karmy od topowych producentów z branży. Ogromną zaletą kupowania psiej karmy w internecie jest również to, że nie trzeba samemu jej dźwigać do swojego domu - ponieważ zostanie ona przyniesiona przez kuriera.

Kolejną wielką zaletą kupowania karmy dla swojego zwierzaka w takim miejscu, jest to - że możesz wybierać rodzaj karmy z bardzo wielu dostępnych. Możesz też wybrać konkretną ilość karmy - czy chcesz wziąć mały worek na spróbowanie, czy jednak będziesz wolał większe ilości, które starczą twojemu psu na dłużej.