Wiadomości

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 1851

UM przygotował poradnik segregacji odpadów w alfabecie Braille’a

Gmina Czechowice-Dziedzice przygotowała własny poradnik segregacji odpadów napisany w alfabecie Braille’a. Został on przygotowany przez Biuro ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego, w trosce o potrzeby osób niewidomych i słabowidzących.

Gmina przygotowała poradnik dla osób niewidomych i słabowidzących
UM przygotował poradnik segregacji odpadów w alfabecie Braille’a · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Poradnik został opracowany na wniosek takich osób, które zgłaszały problemy z prawidłową segregacją, wynikające z ich niepełnosprawności. Przygotowanie poradnika to pierwszy krok w kierunku pomocy osobom niewidomym i słabowidzącym w prawidłowej segregacji odpadów. Kierując się ich potrzebami gmina planuje również opracować system specjalnego oznaczania dla nich worków na odpady segregowane - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- W tej sprawie chcemy jednak poznać ich sugestie. Dlatego chętnie wysłuchamy ich opinii na ten temat, czy to zgłaszanych telefonicznie, czy też przy okazji odbioru poradników w Biurze Gospodarki Odpadami - dodaje burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Gmina przygotowała poradnik dla osób niewidomych i słabowidzących
UM przygotował poradnik segregacji odpadów w alfabecie Braille’a · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Dla mnie osobiście to niezwykle budujące, że nawet dotknięte taką niepełnosprawnością osoby, czują potrzebę włączenia się w prawidłową segregację odpadów i chcą to robić możliwie najlepiej. Niech będą dla nas wszystkich przykładem, bo tylko prawidłowo segregując odpady i ograniczając ilość odpadów zmieszanych, możemy ograniczać koszty funkcjonowania całego systemu - podkreśla samorządowiec.

Napisany alfabetem Braille’a poradnik prawidłowej segregacji można odbierać w Biurze ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego przy ulicy Ks. Barabasza 1, tel.: tel.: 32 214 71 84, 32 214 71 90.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.