czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 6300

[WIDEO, FOTO] Trwa gruntowny remont kościoła w Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj

Od maja 2020 roku prowadzony jest remont kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w ramach inwestycji "Głęboka modernizacja kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach", współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Trwa gruntowny remont kościoła w Dziedzicach · fot. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych


- Pomimo iż budynek świątyni dotychczas nie podlegał ochronie konserwatorskiej i do rejestru został wpisany już w trakcie trwania robót (19 maja 2021 roku), dokumentacja projektowana została oparta na badaniach stratygraficznych i zawierała program prac konserwatorskich a zakres robót został dostosowany do zabytkowego charakteru budynku - informuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.
- Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych jako element zespołu kościelnego przy ul. Legionów 57 w Czechowicach-Dziedzicach został wpisany do rejestru zabytków pod pozycją A/818/2021 na podstawie decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z dnia 19 maja 2021 roku - dodaje WUOZ.

Loading...


W ramach inwestycji skuwany jest tynk z całego kościoła - aby przygotować mury pod specjalistyczne tynki - spełniające najnowsze normy. Ponadto trwa pogłębianie kotłowni, a w zakrystiach dolnej i górnej przygotowywane są kanały do rekuperacji powietrza, które będą prowadzone także przez cały strych kościoła, aż za organy. Strop kościoła zostaje uszczelniony specjalną warstwą pianki i waty mineralnej.

mp / czecho.pl
źródło: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kościół NMP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj