Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 1298

Jak poprawnie wykonać demakijaż twarzy?

Materiał partnera:

Poprawny i dokładny demakijaż twarzy to najistotniejszy punkt codziennej pielęgnacji, z którego nie powinniśmy rezygnować nawet w przypadku wieczornego zmęczenia. Źle oczyszczona skóra twarzy nie tylko powoli straci swój blask i dobry wygląd, ale i w szybkim czasie może pokryć się niechcianymi i tak znienawidzonymi przez wszystkich wypryskami. Jak zatem poprawnie wykonać demakijaż twarzy?

Whitpress


3 kroki do pięknej i zadbanej ceryPoprawny demakijaż wbrew pozorom nie wymaga długiego wysiadywania w łazience. Oczywiście pełen rytuał pielęgnacyjny powinien składać się z wieloetapowego oczyszczania i odżywiania skóry twarzy, jednak jeśli chodzi o demakijaż, wystarczą tak naprawdę 3 kroki, by nasza twarz była dobrze oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów.

Pierwszym etapem jest oczywiście wstępne pozbycie się makijażu. Produkty przeznaczone do tego celu to różnego rodzaju mleczka, olejki, pasty oraz hit ostatnich lat - płyn micelarny. W przypadku tego ostatniego istnieje jednak pewne ryzyko.

Wiele osób źle korzysta z płynów i wód micelarnych, sugerując się lekko mylącą nazwą. Nie każdy wie, że micele nie są tonikami ani tym bardziej wodami źródlanymi i dlatego po ich użyciu należy zawsze umyć twarz. Cząsteczki zawarte w płynach mogą bowiem zapychać pory skóry i powodować niedoskonałości. Z tego powodu nie należy używać wód ani płynów micelarnych solo.

Kolejnym krokiem w poprawnym demakijażu jest dogłębne oczyszczenie cery za pomocą żelu lub innej substancji myjącej przeznaczonej do tego celu. Nie należy się oszukiwać, żaden, nawet najlepszy produkt do demakijażu nie oczyści dokładnie porów skóry. Należy to zrobić przy użyciu środka myjącego i czystej wody.

Ostatnim krokiem w podstawowym demakijażu twarzy jest tonizacja. Można ją wykonać przy użyciu toniku lub hydrolatu. Jest to niestety dosyć często pomijany krok, bez którego nie jesteśmy w stanie przywrócić skórze twarzy jej naturalnego pH.

Kosmetyki oczyszczające do zadań specjalnychPodstawowy demakijaż powinien zamykać się w minimum 3 przedstawionych wcześniej krokach. Niektórzy potrzebują jednak dodatkowego wsparcia, które pozwoli skórze ich twarzy odzyskać blask i pozbyć się wyprysków i innych niedoskonałości.

Do tego typu produktów zaliczamy, oczywiście, wszelkiego rodzaju peelingi, maski i glinki, które powinniśmy dopasowywać do naszej twarzy, biorąc pod uwagę typ cery, wiek i aktualne potrzeby. Mogą to być więc kosmetyki dla cery mieszanej, suchej, wrażliwej czy też alergicznej.

W przypadku braku jakichkolwiek problemów z cerą warto w dalszym ciągu sięgać po kosmetyki oznaczone znakiem cera normalna. Produkty te nie są obowiązkowe, jednak na pewno podniosą nasz demakijaż na wyższy level i pozwolą nam lepiej zadbać o potrzeby naszej skóry.

Pamiętajmy, że poprawny demakijaż twarzy to gwarancja zdrowo wyglądającej skóry. Jest to rytuał, który powinniśmy wpleść do naszej codziennej rutyny wieczornej, bez względu na grafik naszego dnia czy samopoczucie. Nasza skóra a pewno w szybkich czasie odwdzięczy się nam za nasz trud.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/demakijaz-371