Wiadomości

  • 23 lipca 2021
  • wyświetleń: 2013

Wkrótce bilet MZK zakupimy w kasowniku za pomocą karty płatniczej

MZK w Bielsku-Białej rozpisał przetarg na nowy system wnoszenia opłat za przejazd. Bilety będzie można kupić bezpośrednio w kasowniku poprzez zbliżenie karty płatniczej. Bielskie MZK obsługuje m.in. linię nr 50 na trasie kopalnia Silesia - Osiedle Karpackie.

Trwają testy wirtualnych kasowników w MZK Bielsko-Biała
Wkrótce bilet MZK zakupimy w kasowniku za pomocą karty płatniczej · fot. UM Bielsko-Biała


Miejski Zakład Komunikacyjny rozpisał przetarg na system wnoszenia opłat za przejazdy przy pomocy kasowników, obsługujących zbliżeniowe karty płatnicze lub zbliżeniowe płatności mobilne (NFC). Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie systemu, dostawa i montaż urządzeń, a także obsługa gwarancyjna przez minimum 60 miesięcy i wsparcie techniczne przez 120 miesięcy. Podobne rozwiązanie było testowane do końca czerwca na linii nr 1 bielskiego MZK - doświadczenia z testów posłużyły do opracowania specyfikacji zamówienia.

W sprzedaży będą bilety czasowe i jednoprzejazdowe oraz, jeśli zapadnie w przyszłości taka decyzja, także okresowe. Kasowniki będą posiadać czytnik zbliżeniowych kart płatniczych i mają obsługiwać co najmniej rozwiązania firm Visa i Mastercard. Urządzenia będą wyposażone w ekran dotykowy LCD - pasażer będzie wybierać rodzaj oraz liczbę biletów. W kasowniku będzie można też sprawdzić ważność biletu. Założono obsługę w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Już wkrótce bilet w MZK zakupimy bezpośrednio w kasowniku kartą
Wkrótce bilet MZK zakupimy w kasowniku za pomocą karty płatniczej · fot. MZK Bielsko-Biała


Według ogłoszenia o przetargu jego wykonawca w sumie dostarczy 166 kasowników, w tym 48 do 24 autobusów klas mega, 104 do 104 pojazdów klasy maxi i dziewięć do dziewięciu autobusów klasy mini. Pięć kasowników znajdzie się w rezerwie. W pojazdach przegubowych urządzenia zostaną zainstalowane przy drugich i trzech drzwiach, a w pozostałych - przy drugich. Zwycięzca dostarczy też 10 czytników kontrolerskich.

Termin składania ofert mija 23 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (50%), rozwiązania techniczne (40%) i warunki gwarancji (10%). Pod uwagę brane będzie przekątna wyświetlacza dotykowego kasownika, maksymalny pobór mocy przez jeden kasownik, rozdzielczość wyświetlacza dotykowego kasownika i klasa wytrzymałości mechanicznej kasownika. Na realizację zamówienia przeznaczono w sumie 22 tygodnie (pięć miesięcy).

mp / czecho.pl

źródło: MZK Bielsko-Biała, www.transport-publiczny.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.