• 25 lipca 2021
  • wyświetleń: 3294

Pięć medali zawodników MKS podczas Mistrzostw Polski

Sobota, 24 lipca była bardzo udanym dniem dla zawodników klubu MKS Czechowice-Dziedzice. Rafał Pająk obronił tytuł Mistrza Polski U23 w biegu na 100 metrów z 2020 roku, a kajakarze Miejskiego Klubu Sportowego zdobyli cztery medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików.

MKS, Pająk, kajak
Rafał Pająk obronił tytuł Mistrza Polski · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Mistrzostwa Polski U23 odbywają się w Suwałkach. W finale biegu na 100 metrów Rafał Pająk uzyskał wynik 10.34 - jest to jego rekord życiowy, poprawiony o 0.14 sek. Dzięki temu zawodnik sekcji lekkoatletyki czechowickiego MKS obronił tytuł Mistrza Polski U23 z 2020 roku.

Kajakarze czechowickiego MKS · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Z kolei w Poznaniu trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie. Z bardzo dobrej strony podczas tych zawodów zaprezentowali się kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice, którzy w pierwszym dniu zawodów zdobyli 4 medale! Wiktor Leszczyński zajął 3. miejsce w konkurencji K1 200m. W konkurencji K2 200m osada Wiktor Leszczyński - Dominik Starowicz zdobyła srebro, a w K2 1000m dwójka Wiktor Leszczyński - Wojciech Pilarz również zajęła drugie miejsce. Bardzo dobry wynik uzyskała również osada w składzie Wojciech Pilarz, Dominik Starowicz, Dawid Byrdek oraz Jakub Wizner - zawodnicy czechowickiego MKS w konkurencji K4 1000m zajęli 3. miejsce.