czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 5499

Ligota: 22-latek z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który posiadał kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej swojej 19-letniej znajomej, której pozwolił na przejażdżkę swoim samochodem, chociaż nie miała do tego uprawnień, a pojazd był nieubezpieczony i nie posiadał dowodu rejestracyjnego.

Reklama

policja, radiowóz
Ligota: 22-latek z narkotykami wpadł podczas kontroli drogowej · fot. Urząd Marszałkowski


W sobotę w nocy policyjni wywiadowcy patrolowali okolicę Ligoty koło Bielska-Białej. Ich uwagę zwrócił osobowy volkswagen, którego kierująca na pustej ulicy Księża Grobel wykonywała niepokojące manewry. Policjanci postanowili sprawdzić powód nieporadności kierowcy.

- Okazało się, że siedząca za kierownicą volkswagena 19-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic nie miała uprawnień do prowadzenia pojazdu, a samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ani dowodu rejestracyjnego. Młoda kobieta została ukarana mandatami karnymi za popełnione wykroczenia drogowe na łączną sumę 1 tysiąca złotych - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Na miejscu pasażera siedział natomiast 22-letni właściciel pojazdu, który pozwolił 19-latcę prowadzić swój pojazd, pomimo że nie miała do tego uprawnień. Mężczyzna wyraźnie niepokoił się policyjną dociekliwością. Podczas czynności służbowych stróże prawa ujawnili, że posiadał przy sobie kilka porcji "dopalacza".

22-latek został zatrzymany, a podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili, jeszcze kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków, w tym marihuanę i tabletki ecstasy. Został doprowadzony do bielskiej komendy, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet 3 lat.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.