Wiadomości

  • 15 lipca 2021
  • wyświetleń: 290

Panele akustyczne do pomieszczeń nagraniowych - gdzie kupić?

Materiał partnera:

Pomieszczenia nagraniowe to wnętrza, w których liczy się każdy detal wykończenia. Nawet najmniejsze elementy wystroju mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na akustykę wnętrza i docelowo na jakość tworzonych nagrań. To sprawia, że właściciele pomieszczeń nagraniowych zarówno w wydaniu amatorskim oraz profesjonalnym, powinni zwrócić uwagę na panele akustyczne. To one w dużej mierze wpływają na odpowiednie wygłuszenie dźwięków w pomieszczeniu oraz poprawiają akustykę wnętrz w znacznym stopniu. Ich uniwersalność sprawia, że z powodzeniem mogą być umieszczane nie tylko w studiach nagrań, ale również w kinach, salach koncertowych, czy też salach wykładowych na uczelniach. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie powinien rozchodzić się dźwięk wysokiej jakości. Wbrew pozorom, po takie panele coraz częściej sięgają również indywidualny klienci.

Na jakiej zasadzie działają panele akustyczne?Funkcjonalność paneli akustycznych zapewnia ich specyficzna budowa. Najpopularniejsze modele na rynku składają się z reguły z dwóch połączonych ze sobą elementów, przy czym każdy z nich spełnia inne zadanie. Jednym z nich może być sklejka lub płyta meblowa, która w projekcie wykorzystywana jest jako dyfuzor. Jej zadanie polega na rozpraszaniu dźwięku, który dochodzi do paneli. Uzupełnieniem dla sklejki w budowie paneli akustycznych jest absorber, którego zadaniem jest pochłanianie dźwięku przychodzącego. Najczęściej zbudowany on jest z dedykowanych pianek akustycznych lub wełny. Posiadanie w pomieszczeniu nagraniowych paneli akustycznych, bardzo korzystnie wpływa na jakość i efekty pracy nagraniowej. W ten sposób jeszcze lepiej można wyeksponować określone dźwięki i uniknąć szumów i trzasków, które sprawiają, że nagrania tracą na wartości lub trzeba je powtórzyć. Jest to kluczowe w sytuacjach, gdy występ jest na żywo i nie ma w nim miejsca na poprawę błędów i drugą szansę.

Gdzie można zamontować panele akustyczne?Panele akustyczne to produkty, które z powodzeniem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub nawet na suficie. Rozmieszczenie oraz liczba paneli powinny być dopasowane bezpośrednio do potrzeb danego użytkownika oraz rozmiarów studia nagraniowego. Do każdego produktu dołączana jest instrukcja obsługi, która jest z reguły intuicyjna i nie powinna sprawić problemu nawet osobom, które na co dzień są mniej techniczne. Panele można montować do ściany za pomocą kleju montażowego, taśmy lub na kołkach rozporowych, a każda z tych metod ma swoich zwolenników i przeciwników. Starannie dobrane panele to nie tylko gwarancje polepszenia akustyki pomieszczenia, ale również estetyczne dekoracje do wnętrz, na co coraz więcej klientów również zwraca uwagę.

Wysokiej jakości panele akustyczne od Addictive SoundJeżeli szukacie wysokiej jakości i wydajnych paneli akustycznych to warto sprawdzić nowoczesną ofertę od Addictive Sound, która dostępna jest na stronie Addictive Sound. Możecie znaleźć tam zarówno pełne panele akustyczne oraz produkty uzupełniające lub pośrednie, w tym między innymi absorbery akustyczne, pułapki basowe Bass Trap oraz dyfuzory akustyczne. W sklepie zadbano o to, by w ręce klientów trafiły tylko dokładnie przetestowane i sprawdzone produkty o najwyższych parametrach technicznych. Oferta skrojona jest zarówno na miarę profesjonalnych studiów nagraniowych, uczelni, właścicieli sal koncertowych oraz klientów indywidualnych, którzy panele mogą wykorzystywać między innymi w salonie z kinem domowym. W przypadku wątpliwości zawsze możecie skontaktować się ze specjalistami z Addictive Sound, kórzy pomogą Wam w dokonaniu odpowiednich zakupów, które spełnią Wasze oczekiwania.