Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 986

Gdzie zorganizować konferencję nad morzem?

Materiał partnera:

Organizacja konferencji to duże wyzwanie. Jednym z podstawowych zadań organizatorów jest wybór lokalizacji, która spełni oczekiwania uczestników oraz pozwoli na zrealizowanie wszystkich założeń wydarzenia. Miejscowości położone na polskim wybrzeżu cieszą się dużym zainteresowaniem w tym zakresie. Nad polskim morzem znajduje się dobrze rozwinięta baza konferencyjna, zarówno w profesjonalnych centrach biznesowych oraz w obiektach hotelowych z dedykowaną przestrzenią do spotkań. W takich miejscach można zadbać zarówno o merytorykę spotkań oraz o to, by po części konferencyjnej uczestnicy mieli co robić w wolnym czasie. To również dobra okazja do tego, by zorganizować atrakcje towarzyszące konferencji, które wpłyną korzystnie na jej końcową ocenę w oczach uczestników i sprawią, że z chęcią wrócą na kolejne edycje.

Czym kierować się przy wyborze lokalizacji nad morzem?Zanim zdecydujecie o wyborze konkretnego miejsca, warto zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać nasza konferencja. Inne oczekiwania będą mieli organizatorzy jednodniowych wydarzeń o zasięgu lokalnym, a inne osoby, które przygotowują konferencję kilkudniową dla osób przyjezdnych. O ile w pierwszym przypadku wystarczające może być typowe centrum konferencyjne, o tyle w drugim warto postawić na obiekt z bazą noclegową, czyli klasyczny hotel z przestrzenią konferencyjną. Po określeniu tych parametrów, warto zwrócić uwagę na miejscowości, które będą dobrze skomunikowane. To wpływa na popularność Trójmiasta jako jednego z głównych ośrodków konferencyjnych w Polsce. W jego obrębie znajduje się wiele centrów konferencyjnych oraz hoteli. Dodatkowy atut Trójmiasta to dobre połączenia autostradami oraz gdańskie lotnisko. Trójmiejskie atrakcje są na tyle różnorodne, że powinny zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów i uczestników konferencji.

Oprócz Trójmiasta, nad polskim morzem popularnością cieszy się również Szczecin. Choć od linii brzegowej oddalony je o około 100 kilometrów, to Odra na wysokości Szczecina wciąż zaliczana jest do morskich wód wewnętrznych. Miasto to dynamicznie się rozwija, co również wpływa na zwiększenie jego potencjału konferencyjnego. Wielu organizatorów decyduje się również na przeprowadzenie konferencji w mniejszych miejscowościach o wypoczynkowym charakterze, na przykład w Kołobrzegu, Mielnie, czy też Ustce. Tam również znajdują się przestrzenie konferencyjne w hotelach, które są przygotowane na organizację wydarzeń do kilkuset osób.

Warto postawić na konferencję w Hotelu VictoriaOrganizatorzy konferencji poszukują nowych rozwiązań, co sprawia, że coraz chętniej przygotowują swoje wydarzenia w mniejszych miejscowościach. Mogą oddalić się również od morza nawet na kilkadziesiąt kilometrów. Dlaczego? Przede wszystkim miejsca takie mogą posiadać lepszą infrastrukturą dojazdową oraz większą liczbę potencjalnych i wielotematycznych atrakcji dla gości. Przykładem takiego miejsca jest Hotel Victoria, który położony jest w kaszubskim Bolszewie. Miejscowość ta leży w bliskiej odległości Trójmiasta, a sam obiekt znajduje się przy drodze ekspresowej S6, co zapewnia mu bardzo dobrą komunikacją z resztą kraju. W parze z dobrą lokalizacją, idzie również nowoczesna przestrzeń konferencyjna i wysokiej jakości sprzęt, który sprawdza się nawet w przypadku wymagających eventów.

Przestrzeń konferencyjna Hotelu Victoria w Bolszewie przygotowana jest do przyjęcia 300 uczestników wydarzenia. Obiekt ten oferuje również komfortową bazę noclegową oraz Aquapark, z którego mogą skorzystać goście. Ponadto w ofercie hotelu znajduje się również Bowling oraz strefa SPA. To sprawia, że na konferencje często ludzie przyjeżdżają całymi rodzinami. Bolszewo to również doskonały punkt wypadowy w kierunku Trójmiasta lub też na Półwysep Helski i bałtyckie plaże. W związku z tym, uczestnicy konferencji nie powinni się nudzić, niezależnie od tego, czy wybiorą ofertę atrakcji od organizatora konferencji, czy też wolny czas spędzają na własną rękę. Ofertę dotyczącą organizacji konferencji nad polskim morzem w Hotelu Victoria możecie sprawdzić na stronie internetowej https://hotelvictoria.pl/.