Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 1518

I tobie może przydać się terapia oddechowa - przejdź ją w hotelu SPA!

Materiał partnera:

Oddychanie to tak oczywista funkcja życiowa, że niewiele osób zwraca na nie uwagę. Jednak to, w jaki sposób powietrze jest wdychane, dostarczane do organizmu, a następnie wydychane ma kolosalne znaczenie dla zdrowia. Dlatego jeżeli masz problem z chrapaniem, bezdechem sennym lub przeszedłeś Covid-19 i odczuwasz dyskomfort podczas oddychania, może okazać się, że potrzebna ci jest profesjonalna terapia!

To, jak oddychasz, ma znaczenie!Zdrowy człowiek powinien oddychać około 20 razy na minutę - nie może przy tym odczuwać nieprzyjemnych dolegliwości takich jak ucisk i ból. Jeżeli proces wdychania i wydychania powietrza nie jest zaburzony, to dzięki temu:
  • układ krwionośny może prawidłowo funkcjonować i transportować tlen do tkanek oraz narządów
  • mózg pracuje w pełni swoich możliwości
  • mięśnie zostają optymalnie dotlenione, są elastyczne i mniej podatne na urazy.


Jeśli nieprawidłowo oddychasz lub czynność ta wiąże się w twoim przypadku z uczuciem bólu, to twój organizm prawdopodobnie cierpi z powodu niedostatku tlenu. Efektem tego może być ciągłe uczucie senności, zły nastrój, apatia, ale także problemy z koncentracją.

Ponadto jednym z poważniejszych skutków nieprawidłowego oddychania może być zbyt mała ilość tlenu we krwi. Zwiększa to ryzyko zastojów żylnych i limfatycznych.

Na czym polega terapia oddechowa - poznaj oddechy Wima Hofa!Terapia oddechowa w Hotelu SPA to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Poddając się takiej regeneracji, nie tylko spędzisz czas na zajęciach z terapeutą. Zrelaksujesz się też w wygodnie urządzonym pokoju, wyciszysz się i będziesz mógł skorzystać z atrakcji znajdujących się w strefie Wellness.

Pobyt w ośrodku i sama terapia zaczynają się oraz kończą konsultacją lekarską. Natomiast podczas ćwiczeń z terapeutą poznasz tajniki prawidłowego oddychania. Jedną z przedstawionych ci technik będą popularne oddechy Wima Hofa. Zajęcia, na których dowiesz się, w jaki sposób oddychać, aby poczuć się lepiej, są przeprowadzane na zewnątrz albo w chłodnych pomieszczeniach. Terapeuta pokaże ci, jak efektywnie wdychać powietrze, wydychać je oraz jak połączyć to z medytacją.

Terapia tą techniką przynosi efekty w postaci dodatkowego zastrzyku energii oraz wzmocnienia układu odpornościowego. Osoby, które opanują ten sposób oddychania i medytację, będą potrafiły także z łatwością kontrolować stres i skutecznie się relaksować.


Kto powinien przejść regenerację oddechową?Jeśli masz wrażenie, że nie możesz zaczerpnąć pełnego oddechu lub że już od dawna nie oddychasz pełną piersią, to najwyższy czas, abyś zadbał o swoje zdrowie i przeszedł terapię. Taki turnus jest dedykowany dla tych, którzy przeszli - objawowo lub bezobjawowo - Covid-19, a wydychanie i wdychanie powietrza ciągle sprawia im trudności i wiąże się z bólem. Warto, aby wzięły w nim udział również osoby, którym dokucza astma czy bezdech senny.

Hotel SPA to miejsce, gdzie pod okiem specjalistów można na nowo nauczyć się oddychać. Zdobyte umiejętności będą bezcenne do zdrowia i zdecydowanie podniosą komfort życia.