Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 9759

Spalali odpady zielone na powierzchni ziemi. Nie znali przepisów

W ubiegłym tygodniu straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących spalania odpadów zielonych na powierzchni ziemi, co powodowało spore zadymienie okolicy oraz uciążliwy zapach unoszący się w powietrzu. Strażnicy, w każdym przypadku, potwierdzili treść zgłoszenia.

Słony koszt niewiedzy przepisów o spalaniu odpadów zielonych...
Spalali odpady zielone na powierzchni ziemi. Nie znali przepisów · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Sprawcy argumentowali swoje zachowanie niewiedzą o przepisach. Tłumaczyli się, że wykonywali prace porządkowe w ogródku i chcieli pozbyć się w ten sposób odpadów, myśląc że jest to dozwolone. Niestety takie praktyki są zabronione w myśl art. 191 Ustawy o odpadach, który brzmi: "Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów - podlega karze aresztu albo grzywny" - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Słony koszt niewiedzy przepisów o spalaniu odpadów zielonych...
fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


W związku z popełnionymi wykroczeniami strażnicy wykonali czynności służbowe i zakazali dalszego spalania odpadów. - Informujemy, że odpady zielone można kompostować na swojej posesji lub przewieźć do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) znajdującego na ulicy Prusa 33 - dodaje czechowicka SM.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.