czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 311

Czym są kryptowaluty i ich potencjał

Materiał partnera:

Waluta jest jednostką monetarną, której przypisana jest wartość, czyli to co po prostu dziś nazywamy pieniądzem. Pieniądze w Polsce są regulowane i drukowane przez Narodowy Bank Polski i są oficjalnym środkiem płatniczym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast kryptowaluta czy też wirtualna waluta nie jest regulowana, ani kontrolowana przez żaden system bankowy, ani rządowy. Jest to wirtualny środek płatniczy.

Najpopularniejszą i najbardziej znaną wirtualną walutą dziś jest Bitcoin, a jego młodszym bratem jest Etherum, ale to nie jedyne wirtualne waluty dostępne na dzisiejszym rynku. Pozostałe kryptowaluty nazywane są altcoinami (alternatywnymi monetami).

Dziś jako przykład przyjrzymy się najpopularniejszej i najbardziej rozpoznawalnej walucie - Bitcoin, która została stworzona w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Kryptowaluta nie ma fizycznego odpowiednika, ponieważ Bitcoin opiera się na rozproszonym (niescentralizowanym) systemie transakcji, które są publiczne, jednak szyfrowane kryptograficznie. Rachunki (portfele) są przechowywane w rozproszonej bazie danych (brak centrali). Dostęp do portfela jest chroniony zaszyfrowanym kluczem, a do transakcji dochodzi bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

Jednymi z sławniejszych inwestorów w Bitcoina są bracia Winkelvossowie, znani z filmu The Social Network, którzy w 2012 i 2013 roku zainwestowali w Bitcoina. Dzięki tej inwestycji, kilka lat później, gdy cena poszybowała w górę, oni stali się miliarderami i pionierami na rynku kryptowalut.

Coraz więcej ludzi biznesu mówi o plusach wirtualnych walut, takich jak Elon Musk, Chris Larsen czy Joseph Lubin. Największe finansowe czasopisma poświęcają im całe artykuły, które możemy znaleźć na Forbes czy Financial Times.

Zastanawiasz się zatem jaki potencjał mają wirtualne waluty? Tak naprawdę nie ma górnego limitu wzrostu. Jako że nie mają fizycznego odpowiednika, nie są także firmą generującą zyski czy też traty, a są jedynie środkiem płatniczym (uznawanym globalnie), który coraz więcej ludzi darzy zaufaniem, a także traktuje jako dobrą, przyszłościową inwestycję, która przyniesie zyski.

Podczas gdy ceny akcji spółek giełdowych rosną lub maleją w zależności od wielu czynników - między innymi, gdy spółka osiągnęła dobre wyniki finansowe, zgodne lub większe niż przewidywane, popyt na akcje rośnie, a wraz z popytem ich cena. Natomiast jeśli wyniki są słabe, to popyt maleje, a akcje idą w dół.
W przypadku Bitcoinu i innych cyfrowych pieniędzy sprawa ma się trochę inaczej. Ludzie szukają bezpiecznej przystani, która uchroni ich przed inflacją i będzie zarazem ich inwestycją w przyszłość. Wzrost ceny czy też jej spadek w przypadku Bitcoina, czy jemu podobnych opiera się na zaufaniu jej posiadaczy do waluty. Jest to inwestycja obarczona ryzykiem, jak każda.

Jeśli chcesz zainwestować w wirtualne pieniądze, aby szybko się wzbogacić, to nie jest właściwa motywacja, natomiast jeśli szukasz sposobu, aby ulokować inwestycję z ogromnym potencjałem wzrostu, to dobrze trafiłeś. Aby zacząć inwestować kliknij tutaj.

Bitcoin w liczbachNajłatwiej jest coś sobie zwizualizować, patrząc na to z matematycznego punktu widzenia, a nie tylko czytając piękne słowa.

Spójrzmy zatem na liczby stojące za popularnym Bitcoinem (BTC). Bitcoin w 2010 roku, był wart zaledwie 9 centów, czyli niewiele, bo jakieś 30 groszy. Początkiem 2011 roku przebił cenę dolara za 1 BTC (ok 3,2 zł). W międzyczasie miał wzloty i upadki, jednak cena długoterminowo rosła, ponieważ zyskiwał zaufanie inwestorów. W ten sposób 2 lata później przekroczył granicę 100 dolarów (ok. 320 złotych) za jednego Bitcoina. Tak oto początkiem 2017 roku 1 BTC był wart 1000 dolarów (ok. 3300 złotych). Jeszcze większy wzrost nastąpił końcem 2017 roku, a było to już ponad 10 tys. dolarów (ok. 350 tyś. złotych), a jego aktualnym szczytem w kwietniu tego roku było ponad 58 tys. dolarów (ok. 220 tyś. złotych) za jednego BTC.

Oczywiście historia jego ceny ma wzloty i upadki, jak każda inwestycja, raz BTC drożeje, a raz tanieje, lecz dzięki Immediate Edge można czerpać zyski zarówno, gdy cena wzrasta jak i spada. Dołącz do ludzi inwestujących w waluty z ogromnym potencjałem, którzy mogą osiągnąć zyski z inwestycji. Natomiast każda inwestycja obarczona jest ryzykiem.

Pewnie zastanawiasz się, czy nie jest już za późno, na dołączenie do grupy posiadaczy Bitcoina, czy też innej wirtualnej waluty. Przeszło Ci przez myśl, że może Bitcoin ma już swoje apogeum za sobą i nie warto na niego zwracać uwagi.

Eksperci przewidują, że cena 1 BTC jeszcze w tym roku osiągnie 100 tys. dolarów, jednak czy tak się stanie, zobaczymy już wkrótce. Nie ma żadnych gwarancji zysku, jak z każdą inwestycją należy również brać pod uwagę możliwość strat.

W inwestycjach panuje ogólna zasada, aby kupić tanio i sprzedać drogo, może właśnie dziś jest Twój dzień kiedy cena Bitcoina spadła i jest relatywnie tani? Historycznie patrząc, cena powinna powrócić do poziomu z kwietnia tego roku, na dziś dzień jest to trochę ponad 30 tys. dolarów (ok. 100 tyś. złotych) za 1 BTC według statista.

Jeśli zainwestowałbyś w maju 2012 roku 100 dolarów (ok. 320 złotych), kiedy cena za 1 BTC wynosiła 5 dolarów, kupiłbyś 20 Bitcoinów, które dziś byłyby warte 640 288 dolarów, czyli prawie 2 mln złotych.
Jednak faktem jest to, że rok 2012 bezpowrotnie minął, Dziś inwestując 100 dolarów (ok. 390 złotych), kupisz 0,003 Bitcoiny (w przybliżeniu). Jeśli cena 1 BTC w najbliższym czasie wzrośnie do swojego szczytu z kwietnia, czyli 58 726 dolarów zarobisz prawie 80 dolarów, czyli 80% w kilka miesięcy, gdzie na przykład banki oferują kilka procent rocznie. Oczywiście jest to tylko hipotetyczna kalkulacja.

Jednak prognozy są obiecujące, wielu sławnych i wpływowych ludzi, twierdzi, że wartość Bitcoina będzie rosła, padają różne kwoty, na przykład Winkelvossowie - bliźniacy, którzy konkurowali z Markiem Zuckerbergiem, wcześni inwestorzy w Bitcoina przewidują, że jego wartość wyniesie 1,5 mln złotych w ciągu najbliższej dekady.

Dlaczego warto zainwestować w kryptowaluty z Immediate Edge?W inwestycjach ważne jest bezpieczeństwo, szybkość i łatwość obsługi platformy inwestycyjnej. Wszystko to można właśnie znaleźć w jednym miejscu - Immediate Edge oferuje dostęp do zaufanych brokerów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Otrzymasz także dostęp do nowoczesnych narzędzi inwestycyjnych, które umożliwią zyski niezależnie od tego czy kurs rośnie, czy maleje, a także oprogramowanie stop-loss, które chroni przed dużymi stratami.

Inwestując z Immediate Edge, będziesz miał dostęp do handlu, nie tylko bitcoinem, etherum czy też innymi kryptowalutami, ale także złotem, srebrem oraz klasycznymi walutami, jak dolar czy funt.

Nie zwlekaj i nie przegap swojej szansy w dołączeniu do grupy inwestorów i zainwestuj w swoją przyszłość i przyszłość swojej rodziny, Zacznij inwestować już dziś!