czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 786

Pojemniejsza bateria, lepszy aparat i większy ekran - taki jest iPhone 12 Pro

Materiał partnera:

Apple iPhone 12 Pro różni się od swojego poprzednika nie tylko wyglądem, ale również specyfikacją. Dostał nowy ekran, pojemniejszą baterię, jeszcze lepszy aparat, a także piekielnie wydajny procesor. Czym jeszcze zaskakuje iPhone 12 Pro?

iPhone 12 Pro - większy ekranNa ubiegłorocznej konferencji Apple zaprezentowało aż cztery modele z rodziny 12. Wśród nich iPhone'a 12 Pro, który jest następcą iPhone'a 11 Pro. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć różnicę. Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłuszka, otrzymały nieco odmienny wygląd. Swoją stylistyką nawiązują do znanego i cenionego iPhone’a 4 oraz 5. Smartfon prezentuje się bardzo estetycznie. Nie na tym kończą się nowości. Warto zacząć od ekranu. Apple iPhone 12 Pro został wyposażony w wyświetlacz Super Retina o przekątnej 6,1- cala i rozdzielczości 2532 na 1170 pikseli, co przekłada się na 460 ppi. Względem starszego brata przekątna wzrosła o 0,3 cala. Choć wymiary mają bardzo podobne. Wymiary iPhone 12 Pro to: 146,7 mm wysokości, 71,5 mm szerokości i 7,4 grubości, przy wadze 187 gramów, a iPhone 11 Pro to: 144 mm x 71,4 mm x 8,1 mm, przy wadze 188 gramów. Warto zaznaczyć, że technologia OLED nie ma sobie równych. Ekran cechuje się szeroką gamą kolorów P3, obsługą HDR, True Tone, a także Haptic Touch. Wyświetlane na nim treści są fenomenalnej jakości. Idealnie oddaje kolory, ma perfekcyjne kąty widzenia, dzięki czemu oglądanie na nim filmów i seriali to czysta przyjemność. Dodatkowo ekran jest pokryty ochronną warstwą Ceramic Shield. Apple zapewnia, że powłoka zwiększa wytrzymałość iPhone'a na upadki nawet czterokrotnie.

Lepszy aparat, większe możliwościApple to marka, która nie tylko tworzy smartfony z innowacyjnymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Dlatego każdy model zyskuje poprawki kosmetyczne, a także ulepszenia, aby w pełni dostosować się do wymagań miłośników sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka. Wypuszczając iPhone’a 12, gigant z Cupertino zadbał oto, aby smartfon pozwolił robić zdjęcia najlepszej jakości. I tak się stało! Zestaw aparatów to bez wątpienia jedna z największych zalet telefonu. W iPhone 12 Pro znajdziemy: 5-elementowy obiektyw ultraszerokokątny o polu widzenia 120°, z ogniskową 13 mm i przysłoną ƒ/2,4, 7-elementowy obiektyw szerokokątny z przysłoną ƒ/1,6 i ogniskową 26 mm oraz teleobiektyw z ogniskową 52 mm i przysłoną ƒ/2,0. Model Pro posiada dodatkowo LiDAR, wspomagający prędkość działania autofocusa i pomiar głębi fotografowanej sceny. Do tego dochodzi podwójny OIS, czyli optyczna stabilizacja obrazy dla wszystkich obiektywów, dzięki czemu fotografie są jeszcze lepsze. Całość dopełnia nowy format zdjęć Apple ProRAW. Taka konfiguracja z pewnością zadowoli miłośników fotografii.


Pojemniejsza bateria, dłuższa pracaCzas pracy baterii w iPhone 12 Pro jest porównywalny do poprzednika, czyli iPhone'a 11. Natomiast mamy możliwość ładowania baterii bezprzewodowo z mocą do 15 W, używając ładowarki MagSafe. Bardzo fajnie działa również tryb szybkiego ładowania. W 30 minut naładujemy telefon aż do 50%.

Więcej informacji na temat tego modelu znajdziesz na stronie https://idream.pl/iphone/iphone-12-pro.html