Wiadomości

  • 11 września 2007
  • wyświetleń: 6749

Coraz więcej prostytutek wzdłuż DK-1

Przy drodze krajowej nr 1 pojawiły się prostytutki. Panie upodobały sobie skrzyżowania dk-1 z ulicami Kopernika i Czechowicką.

– We wrześniu rozpoczyna się rok szkolny. Nasze dzieci uczęszczają tymi ulicami do szkoły. Są narażone na widok tego, co się tam odbywa. Co więcej, te panie pozostawiają po sobie sterty śmieci – butelki po wodzie, prezerwatywy. Sieją zgorszenie w okolicy – mówi czechowiczanka, chcąca zachować anonimowość.

– Duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym stwarzają kierowcy, którzy się tam zatrzymują. Sama mogłam stać się ofiarą wypadku – dodaje inna mieszkanka.

Problem prostytucji ulicznej jest złożony i trudny do ścigania. Prostytucja jako taka nie jest nielegalna. Stanie przy drodze też nie jest wykroczeniem. – Policjanci monitorują ten teren. Niestety, bez konkretnej skargi nie możemy wiele zrobić. W większości dostajemy anonimy – mówi Mariusz Piątek, zastępca komendanta czechowickiego Komisariatu Policji.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.