czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2021
  • 5 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5646

Justyna Iskrzycka na 11. miejscu w swojej konkurencji na IO Tokio 2021

Za Justyną Iskrzycką, kajakarką pochodzącą z Czechowic-Dziedzic, start w konkurencji K1 500m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czechowiczanka zdołała awansować do finału B (walka o medale rozgrywa się w finale A), w którym zajęła 3. miejsce. Ostatecznie zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła 11. miejsce w kon. K1 500m.

Justyna Iskrzycka z kwalifikacją do finału B na IO Tokio 2021
Justyna Iskrzycka na 11. miejscu w swojej konkurencji na IO Tokio 2021 · fot. TVP Sport


W środę nad ranem polskiego czasu czechowiczanka uzyskała awans do półfinałów w konkurencji K1 500m z 2. miejsca z czasem 1.49,893. Nagranie ze startem Justyny Iskrzyckiej w środowych kwalifikacjach można obejrzeć tutaj. Po awansie do półfinałów kajakarka udzieliła wywiadu TVP Sport - rozmowa dostępna jest tutaj.

Justyna Iskrzycka z kwalifikacją do finału B na IO Tokio 2021
Justyna Iskrzycka na 11. miejscu w swojej konkurencji na IO Tokio 2021 · fot. Eurosport


Półfinały w kon. K1 500 m odbyły się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Pomimo dobrego startu w kwalifikacjach Justyna Iskrzycka nie zdołała zakwalifikować się do finału A, w którym toczyć się będzie walka o medale. W 1/2 finału kajakarka zajęła 4. miejsce premiowane awansem do finału B, w którym toczyć się będzie walka o jak najlepsze miejsce na pozycjach od 9. do 16. Nagranie ze startem czechowiczanki można obejrzeć tutaj.Przed Justyną Iskrzycką jeszcze start w konkurencji K4 500m. Start czechowiczanki w czteroosobowej osadzie zaplanowany jest na piątek. Zmagania Polaków można oglądać na żywo na kanałach TVP, w tym TVP Sport, oraz w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.