Wiadomości

  • 7 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2121

Będą dodatkowe nasady drzew w parku na os. Północ

Dodatkowe drzewa zostaną nasadzone w parku na os. Północ. Zaczną one zacieniać ławki i ciągi piesze. - Park nareszcie będzie mieć szansę stać się prawdziwym parkiem, a przebywanie w nim w czasie upału będzie przyjemnością, a nie udręką - mówi Mikołaj Siemaszko z grupy "Czechowiczanie dla przyrody", który poinformował o decyzji Urzędu Miejskiego na profilu grupy na Facebooku.

lotnicze, Czechowice-Dziedzice, osiedle Północ
Będą dodatkowe nasady drzew w parku na os. Północ · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Wniosek o dodatkową nasadę drzew wysłali 12 maja Mikołaj Siemaszko oraz Marek Szkowron z grupy "Czechowiczanie dla przyrody". - Dostrzegając te problemy zamierzam w swoim i Marka imieniu w dniu jutrzejszym wysłać do Urzędu Miejskiego wniosek, w którym poprosimy o dosadę w obu parkach rośliny biocenotycznych (drzewa i krzewy służące ptakom i zapylaczom) jak i dużych drzew w Parku "Północ", aby z rozgrzanej patelni zrobić miejsce bardziej przyjazne ludziom w czasie upałów - napisał pierwszy z miłośników przyrody z naszego miasta w poście w mediach społecznościowych.

W środę, 4 sierpnia Siemaszko poinformował na profilu grupy na Facebooku, że wniosek spotkał się z pozytywnym odzewem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego. - Została podpisana umowa na wykonanie szczegółowej inwentaryzacji szaty roślinnej na terenie Parku Północ oraz wykonanie koncepcji nowych nasadzeń roślinnych z uwzględnieniem drzew o rozłożystych koronach. Będziemy w posiadaniu gotowej dokumentacji we wrześniu bieżącego roku - poinformował wydział.

Jak zaznaczył Mikołaj Siemaszko, naczelnik wydziału poinformowała go również, że "wcześniej telefonicznie, że koncepcja zostanie z nami (autorami wniosku) skonsultowana przed przyjęciem jej do realizacji, co nas bardzo cieszy".

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.