czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2021
  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3600

Jest przetarg na opracowanie koncepcji rozwoju ścieżek rowerowych

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił przetarg na "opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Przedmiot zamówienia składa się m.in. z przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy.

Reklama

Gmina będzie przyjazna rowerzystom na ostatniej sesji T
Jest przetarg na opracowanie koncepcji rozwoju ścieżek rowerowych · fot. Jerzy Bożek


Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą "Opracowanie zintegrowanej koncepcji rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice", które składa się z czterech części: "Promocja - Opracowanie i dystrybucja materiałów informacyjnych", "Konsultacje społeczne - spotkania z mieszkańcami i interesariuszami", "Opracowanie koncepcji rozwoju sieci szkieletowej ścieżek rowerowych na terenie gminy Czechowice - Dziedzice" oraz "Badania ruchu rowerowego na terenie gminy".

W opisie zamówienia czytamy, że jednym z zadań firmy realizującej zamówienie będzie "wyznaczenie przebiegów głównych tras rowerowych, tras alternatywnych, tras łącznikowych o charakterze komunikacyjnym oraz najważniejszych tras rekreacyjnych i turystycznych wraz z opisem możliwych do zastosowania rodzajów infrastruktury rowerowej. W szczególności należy wyznaczyć i uwzględnić przebieg Wiślanej Trasy Rowerowej, Krajowej trasy rowerowej nr 17 (VeloBiała), komunikacyjne przebiegi tras rowerowych na relacjach północ - południe, wschód - zachód oraz połączenie stacji kolejowych PKP z Centrum Edukacji Ekologicznej oraz MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach".

Ponadto zadaniem firmy będzie uzgodnienie styków (połączeń) planowanych tras rowerowych z gminami (powiatami) sąsiadującymi. W przypadku przebiegu trasy rowerowej nr 17 oraz Wiślanej Trasy Rowerowej uzgodnienie należy uzyskać od Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. polityki rowerowej.

Jednym z zadań będzie też wyznaczenie parkingów Bike and Ride na obszarze gminy oraz wykonanie projektów stałej organizacji ruchu na drogach gminnych uwzględniających wprowadzenie kontraruchu rowerowego wraz z uzyskaniem ich zatwierdzenia. Ulice objęte zakresem to ul. Klasztorna, ul. Konopnickiej na odcinku o ruchu jednokierunkowym, ul. Barabasza na odcinku od ul. Prusa do ul. Kołłątaja wraz z odcinkiem pod budynkiem Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego na odcinku od Placu Jana Pawła II do ul. Niepodległości, ul. Słowackiego (jednokierunkowy deptak), ul. Kopcia.

Okres realizacji zamówienia upływa 29 października 2021 roku. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty przetargowe do 16 sierpnia. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 zgodnie z umową o dofinansowanie nr DSR/BDG-II/POPT/32/21 z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Programu Partnerskiej Inicjatywy Miast.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.