czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2021
  • 8 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 8213

Justyna Iskrzycka z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich!

Kajakarka Justyna Iskrzycka pochodząca z Czechowic-Dziedzic zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Czechowiczanka zajęła 3. miejsce w konkurencji K4 500m w osadzie z Anną Puławską, Karoliną Nają i Heleną Wiśniewską.

Reklama

kajak
Justyna Iskrzycka z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich! · fot. Polski Komitet Olimpijski


Polki były czwarte w połowie dystansu, ale za 250. metrem przesunęły się na trzecią lokatę i nie oddały jej już do mety. Finiszowały z czasem 1:36.445. Najszybciej popłynęły Węgierki, które jako jedyne zeszły poniżej granicy minuty i 36 sekund. Drugie Białorusinki straciły do nich 0,61 s, a nasza osada 0,982 s. Wideo z finału konkurencji K4 500m można obejrzeć tutaj. Brąz wywalczony przez Polki to już 13. medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Justyna Iskrzycka z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich!
Justyna Iskrzycka z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich! · fot. Eurosport


Justyna Iskrzycka to kajakarka pochodząca z Czechowic-Dziedzic, aktualnie reprezentująca AZS AWF Katowice. Swoją karierę sportową rozpoczynała nad czechowickim Kopalniokiem. W 2014 roku zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata juniorek, a w 2018 roku - mistrzostwo świata w konkurencji K2 na 1000 m. Kwalifikację na olimpiadę czechowiczanka zdobyła w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowaną Katarzynę Kołodziejczyk.

mp / czecho.pl

źródło: Eurosport

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.