czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3132

Oszuści znów dzwonią do mieszkańców. Policja podaje numer

Do mieszkańców Bielska-Białej i okolic dzwonią oszuści, podając się za pracowników banku. Proszą o zainstalowanie aplikacji na urządzenie mobilne, służące do śledzenia ekranu. Po jej zainstalowaniu oszuści uzyskują dostęp do rachunku bankowego i "czyszczą" go z pieniędzy. Mieszkanka powiatu bielskiego straciła 43 tysiące złotych.

Reklama

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Oszuści znów dzwonią do mieszkańców. Policja podaje numer · fot. KWP Katowice


- W Bielsku-Białej i okolicy grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do mieszkańców z numeru telefonu 32 357 00 69, podając się za pracowników banku. Proszą, aby w celach usprawnienia obsługi rachunku zainstalować specjalną aplikację, która umożliwia pracownikowi banku śledzenie ekranu. Mieszkanka powiatu bielskiego dała się zwieść i zainstalowała oprogramowanie, które umożliwiło oszustom dostęp do jej rachunku bankowego i kradzież pieniędzy z konta. Straciła 43 tysiące złotych. Przestrzegamy przed tą metodą działania przestępców - informuje KMP w Bielsku-Białej.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w najbliższym komisariacie.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.