Wiadomości

• 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4650

[FOTO] Kajakarze MKS zdobywają 8 medali podczas Mistrzostw Polski

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbywały się od 5 do 8 sierpnia w Bydgoszczy, młodzi kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice zdobyli aż 8 medali! Zawodnicy MKS 4 razy stawali na najwyższym stopniu podium, dwa razy zajmowali 2. miejsce oraz dwukrotnie odbierali medal za 3. lokatę.

Kajakarze MKS zdobywają 8 medali podczas Mistrzostw Polski - 05-08.08.2021 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Już pierwszego dnia złoty medal w konkurencji K2 500m zdobyli Jan Paszek i Igor Drewniak. W ten sam dzień dorobek drużyny MKS powiększył się o dwa krążki - osada Jan Paszek, Igor Drewniak, Oliwier Kukla oraz Dawid Janusz zajęli 2. miejsce w konkurencji K4 500m, a juniorki młodsze Anna Przybyła oraz Paulina Kufel zajęły 3. miejsce w konkurencji C2 500m.

Po kolejny medal dla czechowickiego MKS sięgnął Jan Paszek, który był trzeci w konkurencji K1 1000m. Najbardziej udany dla czechowiczan był ostatni dzień zawodów, kiedy to zdobyli oni 4 medale. Złoto zdobyli Franciszek Potwora oraz Bartosz Wizner (kon. C2 5000m) oraz Igor Drewniak i Oliwier Kulka (kon. K2 5000m). Złoto w konkurencji indywidualnej K1 5000m zdobył Dawid Janusz. Również w konkurencji K1 5000m, jednak w rywalizacji juniorów młodszych, srebro zdobył Kacper Grzechnik.

- Drużyna systematycznie się powiększa i rośnie w siłę. Z 13 zawodnikami jesteśmy 6. ekipą w Polsce pod względem ilości startujących kajakarzy na blisko 60 ekip. Nie o ilość jednak chodzi a o poziom jaki reprezentują. A nasi sportowcy prezentują się całkiem dobrze co potwierdza coroczne przywożenie worka medali z Mistrzostw Polski - zauważa MKS Czechowice-Dziedzice.

- Teraz udajemy się na krótkie wakacje, a po nich wracamy dalej do roboty, bo czeka nas jeszcze kilka ważnych imprez sportowych w tym: Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski w maratonie, oraz Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 - podsumowuje czechowicka drużyna.