Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4853

Pielgrzymka dekanatu czechowickiego wyruszyła na Jasną Górę

W minioną sobotę, 7 sierpnia z kościoła NMP Królowej Polski, na czechowickim Lesisku, wyruszyła tegoroczna pielgrzymka dekanatu czechowickiego na Jasną Górę. W tegorocznej pielgrzymce udział bierze 150 osób. Przejście pątników ze świątyni do granic powiatu zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Pielgrzymka dekanatu czechowickiego wyruszyła na Jasną Górę
Pielgrzymka dekanatu czechowickiego wyruszyła na Jasną Górę · fot. Parafia NMP Królowej Polski


Pielgrzymka wyruszyła tradycyjnie 7 sierpnia po porannej mszy świętej w kościele NMP Królowej Polski. Czechowiccy pątnicy od ponad 20 lat wyruszają w drogę dzień po oficjalnym rozpoczęciu diecezjalnej pielgrzymki, która wyrusza z Bielska-Białej. Pątnicy dotrą na Jasną Górę w środę, 11 sierpnia, gdzie na wałach jasnogórskich zostanie odprawiona msza święta. Hasłem tegorocznej pielgrzymi diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę jest "Eucharystia źródłem pojednania"

Pielgrzymka dekanatu czechowickiego wyruszyła na Jasną Górę - 07.08.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Całą trasę pielgrzymów z kościoła na Lesisku do granic powiatu zabezpieczali policjanci z Komisariatu Poicji w Czechowicach-Dziedzicach. Stróże prawa dbali o ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ułatwiali ich piesze przejście w taki sposób, aby nie powodowało ono nadmiernej uciążliwości dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zabezpieczenie przemarszu pielgrzymki przebiegło bez zdarzeń nadzwyczajnych.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.