czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1991

Bielszczanin prowadził samochód pod wpływem narkotyków

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 21-letniego mieszkańca Bielska-Białej podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. 21-letni pasażer osobowego peugeota, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic miał przy sobie ponad 30 gramów marihuany i amfetaminę. O dalszym losie obydwu mężczyzn zdecyduje niebawem prokurator i sąd karny.

Reklama

policja, radiowóz
Bielszczanin prowadził samochód pod wpływem narkotyków · fot. Urząd Marszałkowski


W nocy z czwartku na piątek policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji patrolowali ulicę Falistą w Czechowicach-Dziedzicach. Tuż przed północą uwagę policjantów zwrócił osobowy peugeot, którego kierujący wykonywał podejrzane manewry. Policjanci postanowili go skontrolować.

- Po sprawdzeniu 21-letniego bielszczanina siedzącego za kierownicą osobówki narkotesterem okazało się, że jest pod wpływem środków odurzających. Policjanci pobrali mu krew do badania w celu dokładnego oznaczenia narkotyku, pod którego wpływem się znajdował. Za jazdę pod wpływem środka odurzającego grożą 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej. O dalszym losie mieszkańca Bielska-Białej wkrótce zadecyduje prokurator.

Policjanci postanowili się także przyjrzeć bliżej pasażerowi osobówki. - Podczas czynności służbowych ujawnili, że 21-letni czechowiczanin miał przy sobie ponad 30 gramów marihuany i ponad pół dekagrama amfetaminy. Stróże prawa zabezpieczyli narkotyki, a mężczyzna został doprowadzony do komendy w Bielsku-Białej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grożą mu nawet 3 lata za kratami - dodaje rzecznik bielskich policjantów. O dalszym losie czechowiczanina zdecyduje niebawem sąd.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.