Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 21351

[WIDEO, FOTO] Nad Kopalniokiem przywitali Justynę Iskrzycką

Dziś pod kajakownią nad czechowickim Kopalniokiem odbyło się uroczyste powitanie brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w konkurencji K4 500m - Justyny Iskrzyckiej. Kajakarka pochodząca z Czechowic-Dziedzic, obecnie mieszkająca w Dankowicach, swoją karierę rozpoczynała właśnie na Kopalnioku w klubie Górnik Czechowice.

Loading...


Pochodząca z Czechowic-Dziedzic Justyna Iskrzycka zdobyła brązowy medal w sobotę, 7 sierpnia w konkurencji K4 500m w osadzie, w której znalazły się również Anna Puławska, Karolina Naja i Helena Wiśniewska. Więcej o sukcesie czechowiczanki pisaliśmy tutaj. Warto dodać, że kajakarka znalazła się w składzie Reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w ostatniej chwili - zastępując kontuzjowaną Katarzynę Kołodziejczyk.

Przywitanie Justyny Iskrzyckiej nad Kopalniokiem - 10.08.2021 · fot. mp / czecho.pl, UM Czechowice-Dziedzice


Brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich powróciły z Tokio w poniedziałkowe popołudnie. Na lotnisku Okęcie nie zabrakło również przedstawicieli czechowickiego MKS. Dzisiaj pod kajakownią nad czechowickim Kopalniokiem odbyła się uroczystość powitania medalistki w jej rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach. Kajakarkę powitały władze samorządowe, na czele z burmistrzem Marianem Błachutem, przewodniczącym Rady Miejskiej, Damianem Żelaznym oraz burmistrzem Wilamowic, do których należą Dankowice, Marianem Trelą. Nie zabrakło również medalistów igrzysk olimpijskich w kajakarstwie, którzy pochodzą z Czechowic-Dziedzic - Grzegorza Kotowicza oraz Marka Witkowskiego.

Loading...


Loading...


Wkrótce replika medalu zdobytego w Tokio przez Justynę Iskrzycką pojawi się na ścianie upamiętniającej medalistów olimpijskich w kajakarstwie z Czechowic-Dziedzic. Kajakarze związani z naszym miastem zdobyli już 6 medali olimpijskich.

Ścianka, kajakarstwo, medale, mks
Ścianka upamiętniająca czechowickich olimpijczyków · fot. mp / czecho.pl


Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.