czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021
  • 11 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3456

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież energii elektrycznej

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 60 lat podejrzewanych o kradzież energii elektrycznej w jednej z kamienic przy ulicy Bestwińskiej w Bielsku-Białej. Na nielegalne przyłącze trafił pracownik administracji budynku. Kradzież prądu bez względu na jego wartość jest przestępstwem zagrożonym karą 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

policja, radiowóz
Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzież energii elektrycznej · fot. Urząd Marszałkowski


W poniedziałek w godzinach dopołudniowych pracownik administracji bielskiego ZGM-u ujawnił w jednej kamienic, że trzech lokatorów mieszkania najprawdopodobniej dokonało nielegalnego przyłącza do instalacji i pobierali prąd poza licznikiem.

Na miejsce został skierowany patrol policjantów. Stróże prawa wspólnie z przedstawicielem administracji ustalili, że w mieszkaniu wcześniej odłączony został prąd, więc trzech przebywających w nim mężczyzn skonstruowało nielegalne przyłącze i podłączyło instalację mieszkania do instalacji elektrycznej w piwnicy budynku. Cała trójka z uwagi na stan nietrzeźwości nie mogła złożyć wyjaśnień, dlatego zostali zatrzymani. Ponadto po sprawdzeniu ich w policyjnej bazie danych okazało się, że 60-latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego w związku z zasądzoną karą aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie cała trójka usłyszała zarzuty. Za kradzież energii elektrycznej bez względu na jej wartość grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.