czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5009

Gmina zapłaci właścicielom psów i kotów za kastrację ich zwierząt

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że w ramach realizacji zadań ujętych w programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2021 istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego wykonania zabiegu kastracji psa lub kota właścicielskiego.

Reklama

pies
Gmina zapłaci właścicielom psów i kotów za kastrację ich zwierząt · fot. pixabay.com


- Wnioski o wykonanie zabiegu kastracji psa lub kota w 2021 roku mogą składać osoby, które zamieszkują i utrzymują zwierzęta domowe na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Jeden właściciel zwierzęcia może skorzystać z zabiegu kastracji i znakowania jednego psa lub maksymalnie 3 kotów - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Wnioski można składać od 16 sierpnia do 30 września w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach Plac Jana Pawła II 1, w godzinach pracy UM. Z kolei ich realizacja jest zaplanowana na termin od 4 października do 20 grudnia lub do wcześniejszego wykorzystania puli środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w 2021 roku. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu.

Szczegółowe zasady przeprowadzania kastracji i znakowania zwierząt określa Zarządzenie Burmistrza Czechowic-Dziedzic nr 111/21 z dnia 9 sierpnia 2021 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady finansowania kastracji i znakowania zwierząt właścicielskich psów i kotów na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2021. Są one dostępne, wraz z wnioskiem i regulaminem, tutaj.

mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.