Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5868

[FOTO] Pielgrzymi z Czechowic-Dziedzic dotarli na Jasną Górę

Mszą świętą w kaplicy jasnogórskiej zakończyła się w środę, 11 sierpnia pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę. Wśród 850 pątników, którzy dotarli do Częstochowy, było 150 osób z pielgrzymki dekanatu czechowickiego.

Pielgrzymi z Czechowic-Dziedzic dotarli na Jasną Górę - 11.08.2021 · fot. Biuro prasowej Jasnej Góry


Pątnicy wyruszyli z Czechowic-Dziedzic w sobotę, 7 sierpnia - tradycyjnie dzień później od oficjalnej inauguracji pielgrzymki z Bielska-Białej. Przeszli przez takie miejscowości, jak Zgoń, Ruda Śląska, Świerklaniec oraz Starcza. W tym roku przewodnikiem pielgrzymki dekanatu czechowickiego był ks. Piotr Rajda, wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski, na Lesisku. Wraz z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę dotarli również pątnicy, którzy wyruszyli do Częstochowy 10 sierpnia na rowerach.

Jak podkreślił główny przewodnik pielgrzymki diecezjalnej, ks. Damian Koryciński, uczestniczyło w niej sporo młodzieży, a także rodziny z dziećmi. - Wielu za pielgrzymowaniem się stęskniło, po zeszłorocznej przerwie, kiedy na trasę wyruszyła wówczas jedynie reprezentacja - wyjaśniał przewodnik. Tradycyjną mszę świętą na zakończenie pielgrzymki odprawił na Jasnej Górze ks. Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej. Beskidzka pielgrzymka przyszła z sześciu miejscowości - z Bielska-Białej, z Andrychowa, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Oświęcimia i po raz pierwszy z Istebnej.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.