czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3065

Niewesoło na Wesołej. Radna apeluje do burmistrza o działania

Obecnie przy ulicy Wesołej - to centrum Czechowic-Dziedzic w rejonie Komisariatu Policji - trwają zaawansowane prace budowlane. Do burmistrza naszego miasta dotarła interpelacja radnej Magdaleny Kubik w sprawie poruszania się ciężkiego sprzętu po tej ulicy.

Niewesoło na Wesołej. Radna apeluje do burmistrza o działania
Niewesoło na Wesołej. Radna apeluje do burmistrza o działania · fot. Google Maps


Od kilku tygodni przy ulicy Wesołej trwają prace budowlane. Według Magdaleny Kubik, radnej czechowickiej Rady Miejskiej, inwestycja przeprowadzana jest ze szkodą dla wspomnianego traktu.

- Problem stanowi ciężki sprzęt, który dojeżdża do budowy. Samochody ciężarowe wjeżdżają od ulicy Krótkiej i Braci Koźbów, przejeżdżają także ulicą Wesołą wprost przez parking przy ul. Mickiewicza. Jest to spory problem i duże utrudnienie dla mieszkańców, bowiem ul. Wesoła była deptakiem, który stanowił swoisty łącznik. Tamtędy mieszkańcy osiedla przechodzili w kierunku targu, czy centrum handlowego. Ulica jest wykonana z kostki brukowej, która w znacznej części jest już niszczona - wyjaśnia radna.

- Panie burmistrzu, spory niepokój budzą zniszczenia nawierzchni wymienionych ulic. Są to uliczki wąskie, osiedlowe, które nie są przystosowane do przemieszczania się po nich ciężkich samochodów. W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się z prośbą o analizę problemu i podjęcie stosownych działań - zaapelowała Kubik w piśmie do burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Do sprawy będziemy wracać, gdy burmistrz Czechowic-Dziedzic odpowie na interpelację radnej.

mp / czecho.pl, źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.