Wiadomości

 • 12 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 848

Wiele zastosowań stali. Gdzie jej używać?

Materiał partnera:

Stal to plastyczny i podatny na obróbkę cieplną stop żelaza i węgla, który ma wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Jest ona wykorzystywana w przemyśle budowlanym ze względu na swoją trwałość, odporność na korozję i wszechstronność. Stal może być używana jako pokrycie dachowe lub belki podtrzymujące konstrukcje. Stosuje się ją powszechnie do produkcji karoserii samochodowych, kadłubów statków i infrastruktury kolejowej, a także w branży budowlanej.

Blacha — co warto o niej wiedzieć?Blachy czarne, zwane również konstrukcyjnymi (ponieważ są stosowane głównie w budownictwie), można spotkać także w warsztatach samochodowych i ślusarskich. Rodzaj blachy, na który powinieneś się zdecydować, jest zależny, przede wszystkim od jej przeznaczenia. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie, grubość oraz to czy będzie poddawana dalszej obróbce, a także jaka musi być jej jakość. Sprawdź dostępne rodzaje blachy na https://stal-jaromin.pl/blachy/.
Najważniejsze kategorie blach:
 • Blachy gorącowalcowane (HR)
 • Blachy zimnowalcowane (CR)
 • Blachy ocynkowane (HDG)
 • Blachy ryflowane


Różne rodzaje blachy umożliwiają dostosowanie materiału do realizowanego zadania. Dzięki temu dostarczysz rozwiązania, które zadowolą Cię i Twoich klientów.

Profile staloweNowoczesne profile stalowe charakteryzują się dużą trwałością, a przy tym są bardzo lekkie. Zwykle wykorzystuje się je do budowy stelaży, a te z kolei służą do umacniania lub łączenia elementów zabudowy. Profile stalowe mogą być również wykorzystywane jako szkielet sufitów podwieszanych lub ścian działowych. Służą one również do konstruowania zarówno lekkich, jak i ciężkich stropów w zależności od potrzeb.

Profile stalowe używane są w przemyśle motoryzacyjnym, a także jako elementy maszyn rolniczych i pojazdów. Można je znaleźć w niektórych dźwigach lub podnośnikach, gdzie stanowią nierozerwalną część konstrukcja podwozia.

Profile stalowe produkowane są z wytrzymałej oraz mocnej stali różnego gatunku. Dzięki temu są odporne nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Zaleta ta sprawia, że można je wykorzystać na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Stal jest metalem wykorzystywanym do budowy konstrukcji ze względu na swoją spawalność, właściwości tnące oraz walory dekoracyjne.

Materiał, z którego wykonane są profile stalowe, można łatwo ciąć, co oznacza, że szybko uzyskasz krótsze lub dłuższe elementy, potrzebne do realizacji zadania. Profile stalowe łatwo się wierci i spawa, dlatego w budownictwie wykorzystuje się je do budowy wiat, balustrad czy ogrodzeń.

Wyroby stalowe, o których musisz wiedziećStal ma wszechstronne zastosowanie i jest na tyle plastyczna, że można ją niemal dowolnie obrabiać.
Jakie produkty powstają ze stali?
 • Pręty i siatki zbrojeniowe,
 • Rury,
 • Blachy gorąco i zimnowalcowane,
 • Kształtowniki,
 • Gwoździe, śruby i wkręty,
 • Płyty i profile do zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych.


Stal w różnych odsłonach najdziesz np. na https://stal-jaromin.pl/stal/.

Wiele zawodów na co dzień wykorzystuje stal w różnej formie. Pokazuje to jej funkcjonalność i przydatność. Odpowiednio dopasowane rozwiązania pozwalają na stworzenie pożądanych konstrukcji, uzupełnienie braków lub stanowią ważny element różnego rodzaju układów. Warto znać zastosowanie stali i jej funkcjonalność. W ten sposób znacząco ułatwisz sobie pracę.