czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 września 2007
  • wyświetleń: 3190

Biały domek ma nowego właściciela

10 września w Sądzie Rejonowym w Pszczynie odbyła się licytacja nieruchomości gruntowej, zabudowanej budynkiem mieszkalnym, położonym przy ul. Klasztornej 25. Nieruchomość tę mieszkańcy Czechowic-Dziedzic nazywają potocznie „białym domkiem”.

Nieruchomość została oszacowana na kwotę 87 000 zł, natomiast cena wywoławcza w pierwszej licytacji została ustalona w wysokość trzy czwarte oszacowania, tj. na kwotę 65 250 zł. Do licytacji przystąpiło siedmiu zainteresowanych nabyciem nieruchomości, w tym gmina Czechowice-Dziedzice.

Podstawą do przystąpienia naszej gminy do licytacji była uchwała Rady Miejskiej z dnia 4 września br., wyrażająca zgodę na przystąpienie do licytacji i nabycia nieruchomości za cenę nie wyższą niż wartość oszacowania.

Nieruchomość została sprzedana osobie fizycznej, która zaoferowała najwyższą cenę,
tym samym gmina nie została właścicielem tzw. „białego domku”.

„Biały domek” - ruina budynku w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5, od kilku lat był stałym tematem poruszanym podczas zebrań mieszkańców Osiedla „Centrum”, jak również tematem niejednej interpelacji radnych. Budynek, z roku na rok ulegał dewastacji, stał się siedliskiem bezdomnych i pijaków, a teren wokół domu zmienił się w śmietnisko, straszące przechodniów i mieszkańców Osiedla.

Na ogólnym zebraniu mieszkańców Osiedla „Centrum” w dniu 22 czerwca br. zaproponowano, by samorząd pozyskał ten teren pod budowę parkingu na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 5. Burmistrz Czechowic-Dziedzic, realizując wniosek mieszkańców przedstawił Radzie Miejskiej projekt uchwały, który umożliwiłby gminie udział w licytacji i być może nabycie nieruchomości. Radni jednogłośnie zagłosowali za wyrażeniem zgody na przystąpienie do licytacji.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.