Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1239

Ekspansja na rynek węgierski

Materiał partnera:

Na Węgrzech jest 9 razy mniej sklepów internetowych niż w Polsce, a stosunkowo powolne przejście lokalnego biznesu do świata online stwarza atrakcyjne środowisko dla rozwoju już istniejących sklepów z zagranicy.

Whitpress


Ekspansja sklepu internetowego na rynek węgierski nadal trwa. Dziesięć milionów obywateli, handel elektroniczny wielkości 2,5 miliarda euro, stosunkowo mała i słabiej rozwinięta konkurencja sprawiają, że Węgry są krajem możliwości dla zagranicznych sklepów internetowych.


Płatności bezgotówkoweW ostatnich latach można zaobserwować na Węgrzech dynamiczny wzrost płatności zbliżeniowych. Zmiana w sposobie transakcji wystąpiła głównie dzięki zwiększeniu wiarygodności oraz jakości usług sklepów internetowych. Węgrzy lubią zwracać uwagę na recenzje i mają w zwyczaju porównywanie cen w kilku sklepach przed faktycznym zakupem. Árukereső to najpopularniejsza i najczęściej używana węgierska porównywarka cen, która działa na rynku od 2004 roku. Mimo że Węgry nie są członkiem strefy euro, trudności związane z przelewami walutowymi i innymi transakcjami bankowymi można stosunkowo łatwo rozwiązać poprzez założenie lokalnego konta bankowego. Poza oszczędnościami na kosztach kursowych, sklep internetowy będzie mógł szybciej zwrócić pieniądze na konto klienta.


Język węgierski jest kluczowyZapewnienie konsumentom obsługi klienta w języku węgierskim jest najlepszym sposobem na zachęcenie ich do robienia zakupów w sklepie internetowym, również dlatego, że Węgrzy są wielkimi patriotami i uważają komunikację w ojczystym języku za rzecz oczywistą.

Język węgierski jest jednym z najbardziej skomplikowanych języków w Europie. Expandeco wie z własnego doświadczenia, że kluczowy jest wybór lokalnych tłumaczy, którzy nie tylko przetłumaczą tekst, ale także przygotują go stylistycznie dla węgierskiego klienta. Często to nieprzekonujące tłumaczenia, nieprawidłowe opisanie waluty lub niejasne warunki zwrotu są powodami, które zniechęcają potencjalnych klientów do zakupów.

Ulubione paczkomatyKonsumenci preferują przesyłkę kurierem lub dostawę za pośrednictwem popularnych paczkomatów. Jedną z najbardziej znanych firm jest Foxpost, która obsługuje ponad 130 terminali w 49 miastach. Firma stale się rozwija, a jej celem jest osiągnięcie liczby 200 paczkomatów, co uczyni ją największym graczem w regionie wśród dostawców przesyłek. Poczta Węgierska również świadczy usługi paczkomatów. Zapewniają one bezkontaktowy odbiór przesyłki w dowolnym momencie oraz uniknięcie kolejek na poczcie lub w sklepie.