czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 567

Efektywne odchudzanie nie musi być wyzwaniem

Materiał partnera:

Zdecydowana większość z nas chce wyglądać po prostu dobrze. Czasem doprowadzenie się do takiego stanu wymaga pracy nad sobą. Kiedy zamierzamy np. zrzucić zbędne kilogramy, wówczas nie bez znaczenia staje się to, co spożywamy w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że musimy koniecznie rezygnować ze wszystkiego, co zawiera odrobinę więcej kalorii.

offsite


Bez wątpienia przestrzeganie zasad żywieniowych jest ważne, ale nie należy popadać w skrajności. Zachowanie umiaru pozwoli nam normalnie cieszyć się życiem i utrzymywać dalszy progres w kwestii odchudzania. Wbrew pozorom wcale nie musimy podejmować nadludzkiego wysiłku, by szybko dostrzec poprawę, przeglądając się w lustrze. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie podejście do tematu.

Wyrzeczenia, które jesteś w stanie tolerowaćNie zawsze musimy wznosić się na wyżyny własnych możliwości, by osiągnąć określone cele. Niekiedy wystarczy skrupulatnie przestrzegać ustalonych wcześniej zasad każdego dnia, by dostrzec pozytywne zmiany dokonujące się np. w nas samych. Bez wątpienia w przypadku chęci schudnięcia nawet o kilka kilogramów koniecznie musimy pamiętać o przestrzeganiu dyscypliny.

Odpowiednia dawka ruchu musi iść w parze z dobrze dopasowaną dietą. Połączenie tych dwóch elementów niemal na pewno zaprocentuje, o ile nasze treningi będą praktykowane przez znacznie częściej niż tylko od święta. W przypadku jedzenia regularność odgrywa jeszcze większe znacznie. Przyjmując nowe nawyki żywieniowe, nie możemy przymykać oka na odstępstwa od normy.

Często nie zdajemy sobie sprawy z kaloryczności poszczególnych produktów. W praktyce okazuje się, że niepozorna przekąska powoduje w naszym organizmie dodatni bilans kaloryczny pomimo znaczącego wysiłku włożonego w trening fizyczny. Dlatego też warto zadać sobie pytanie, co tak naprawdę zamierzamy za chwilę spożyć.

Pułapki czyhają w zasadzie wszędzieNie łatwo nie ulec wszechobecnym pokusom. Nie każdy ma na tyle silną wolę, by powstrzymać się od zjedzenia czegoś, co ma odrobinę za dużo kalorii. Często zapominamy o tym, że niewinna przekąska może wywrócić do góry nogami nasz dzienny bilans kaloryczny. Dlatego należy spożywać z umiarem nawet warzywa i owoce uważane powszechnie za zdrowe.

Dla wielu osób zaskoczeniem może być przykładowo kaloryczność winogrona. Zaledwie 100 gramów tych owoców zawiera aż 63 kcal. Nieświadomi tego mogą się dziwić, czemu wciąż tak opornie idzie im odchudzanie w sytuacji pomimo sięgania wyłącznie po zdrowe produkty, jakimi są owoce.

Spożywanie winogron z umiarem z pewnością nie jest niczym złym. W ten sposób dostarczymy organizmowi wiele cennych składników odżywczych takich jak np.: witaminy z grupy B, sole mineralne potasu, magnezu, wapnia, żelaza, cynku, fosforu, garbniki, związki polifenolowe, czy błonnik rozpuszczalny w wodzie. Winogrona są ponadto bogate w związki antyoksydacyjne.

Wbrew pozorom wcale nie jest trudno zrzucić zbędne kilogramy, o ile sumiennie przyłożymy się do ćwiczeń oraz przestrzegania zaleceń żywieniowych. Z pewnością warto zwracać uwagę na kaloryczność spożywanych pokarmów, by później nie być zdziwionym, że sięganie po nie znacznie spowolni naszą przemianę.