Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 748

Jak skutecznie przeprowadzić odgrzybianie?

Materiał partnera:

Grzyby pojawiają się na ścianach wówczas, kiedy w danym pomieszczeniu poziom wilgotności jest za wysoki. Dochodzi do tego na skutek zawilgocenia ścian, czy też innych elementów strukturalnych, bądź też jest następstwem nieodpowiedniej wentylacji. Warto zatem wiedzieć, jakie są sposoby na to, aby w pełni skutecznie pozbyć się grzyba ze ścian.

Źródło: pexels.com


W jaki sposób grzyby i pleśnie niszczą dom?Przede wszystkim, jeżeli na naszej ścianie pojawi się grzyb, to zauważymy też zniszczenia materiałów budowlanych. Warto wiedzieć, że pleśnie żywią się właśnie substancjami mineralnymi. Niszczą one tynki, wskutek czego powstają nieestetyczne przebarwienia oraz pęknięcia. Pleśń atakuje także spoiny w ścianach murowanych, przez co dochodzi do łuszczenia się tapet oraz farb. Pleśń sprawia, że nieestetycznie wygląda również drewno, z tym że jego struktura jest nienaruszona. Grzyby tymczasem żywią się mikroelementami, jakie znajdziemy w drewnie. W poszukiwaniu pokarmu, są w stanie przerosnąć nawet najgrubsze murowane ściany, przez co dochodzi do zniszczeń materiałów budowlanych. Kiedy grzyby dostaną się do drewna, doprowadzają do jego gnicia oraz murszenia, przez co deski pęcznieją i są elastyczne. Jeżeli drewno nie będzie leczone, to wówczas ulegnie całkowitemu zniszczeniu, przez co budynek drewniany będzie narażony na zawalenie.

Jakie choroby wywołują grzyby i pleśnie?Niestety zarówno pleśnie, jak również grzyby mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ mogą one wywoływać szereg dolegliwości, takich jak na przykład alergia, reumatyzm, astma, czy też niedotlenienie mózgu. Większość grzybów emituje niebezpieczne substancje. Jeżeli będziemy przebywać w zagrzybionym pomieszczeniu, to wówczas mogą dokuczać nam bóle głowy, nudności, czy też senność.

Usuwanie przyczyn zawilgoceniaJeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie pozbyć się pleśni oraz grzybów, to musimy wiedzieć, jakie właściwe są przyczyny ich powstawania. Niestety ich przyczyn może być naprawdę bardzo dużo, a zaliczyć możemy do nich nieprawidłowo działającą wentylację, nieodpowiednie docieplenie ścian zewnętrznych i wiele innych. Wilgoć w ścianie może powstawać również na skutek zacieków, do których dochodzi przez wadliwie działające instalacje wodno-kanalizacje, ich uszkodzenia, czy też błędami w zakresie instrukcji danego budynku. Przyczyn może być naprawdę bardzo dużo.

Czym odgrzybiać ściany?Obecnie środki przeznaczone do odgrzybiania, głównie są sprzedawane jako gotowe roztwory do użycia, wyposażone w wygodny w użyciu spryskiwacz. Oczywiście na rynku znajdziemy też preparaty dostępne w różnych pojemnościach bez spryskiwacza. Tego typu środki, zazwyczaj są przeznaczone do usuwania pleśni i jej pozostałości z tynków, farb, murów, drewna, tworzyw sztucznych, czy też płyt kartonowo-gipsowych. Niektóre środki w swoim składzie nie mają ani chloru, ani też żadnych substancji żrących, a zawierają tylko aktywny tlen, który ma za zadanie skutecznie pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów. Preparaty takie nie mają wyraźnego zapachu i podczas ich stosowania trzeba być ostrożnym, gdyż są to substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla człowieka.

Więcej informacji o uswaniu grzyba i odgrzybianiu na stronie:https://dezynfeusz.pl/odgrzybianie-scian-usuwanie-grzyba/

https://ddd-katowice.pl/usuwanie-grzyba/

https://skuteczneusuwanie.pl/odgrzybianie/