czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1352

Kolejne mobilne punkty ZUS, w których można złożyć wniosek 300+

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim moment zakupu wyprawki szkolnej. Na konta rodziców i opiekunów z Podbeskidzia wpłynęło już ponad 13,4 mln zł w ramach programu "Dobry Start". Wciąż jest grono osób, dla których złożenie elektronicznego wniosku 300+ okazuje się skomplikowane, a wyjazd do ZUS utrudniony. Dlatego też w poszczególnych gminach Podbeskidzia uruchamiane są kolejne punkty dyżurów ZUS, gdzie z pomocą urzędników można to zrobić.

Reklama

zus wniosek pue
Kolejne mobilne punkty ZUS, w których można złożyć wniosek 300+


Tylko w sierpniu takich dyżurów w regionie odbyło się 10. Teraz pora na kolejne mobilne punkty ZUS w terenie. W najbliższym czasie ekspertów ZUS będzie można spotkać w Porąbkach, w Jaworzu, w Strumieniu, w Kaniowie, w Czechowicach-Dziedzicach i w Rajczy. I tam też będzie możliwość założenia profilu PUE, jak i elektronicznego wysłania wniosku o świadczenie 300 plus.

Szczegółowy harmonogram spotkań:
  • 24 sierpnia, 9.00 - 12.00 - Porąbka - Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce, ul. Rynek 22
  • 25 sierpnia, 9.00 - 12.00 - Jaworze - Urząd Gminy w Jaworzu - Sala Sesyjna, ul. Pod Harendą 2
  • 27 sierpnia, 9.00 - 12.00 - Strumień - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu, ul. 1 Maja 18
  • 30 sierpnia, 9.00 - 12.00 - Kaniów - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Oddział w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 50
  • 2 września, 9.00 - 12.00 - Czechowice-Dziedzice - Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - Sala 003, Pl. Jana Pawła II 1
  • 2 września, 9.00 - 12.00 - Rajcza - Centrum Kultury i Sportu w Rajczy, ul. Parkowa 2


Świadczenie 300+ przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Pieniądze ZUS wypłaci wyłącznie na wskazane we wniosku konto bankowe. Wnioski należy składać tylko elektronicznie - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Czas na złożenie online dokumentów upływa z końcem listopada, ale warto się pospieszyć, bo pieniądze na pewno przydadzą się na zakup niezbędnych rzeczy do szkoły.

Ważne informacje potrzebne do wniosku

- Osoby, które będą chciały złożyć wniosek o świadczenie 300+ w mobilnym punkcie ZUS, muszą pamiętać o swoim dowodzie osobistym, numerze PESEL dziecka, nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza. Muszą też mieć przy sobie numer rachunku bankowego, na który będzie realizowana wypłata świadczenia 300+ oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością - przypomina Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

13,4 mln zł trafiło do rodziców Podbeskidzia

Do tej pory z terenu Oddziału ZUS w Bielsku-Białej rodzice i opiekunowie złożyli ponad 40 tys. wniosków za blisko 58 tys. dzieci. ZUS realizuje przelewy 300+ od 22 lipca. Na rachunki bankowe rodziców i opiekunów z Podbeskidzia wpłynęło już 13,4 mln zł na wyprawkę szkolną.

Gdzie szukać informacji o dyżurach ZUS

Wniosek w mobilnych punktach ZUS można składać nie tylko w swojej miejscowości, gdzie mieszkamy, ale także w tym miejscu, gdzie aktualnie przebywamy, np. u rodziny na wakacjach, w nadmorskich kurortach, czy też w sąsiedniej gminie. Szczegółowy harmonogram dyżurów ZUS w ternie można znaleźć na stronie internetowej ZUS www.zus.pl, pod hasłem "Dobry Start" w zakładce "Dyżury Dobry Start".

ab / czecho.pl

źródło: ZUS Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.