Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2021
  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7436

Co zagospodarowaniem terenu po kontrowersyjnym pomniku?

Minęło już prawie pół roku od usunięcia kontrowersyjnego pomnika tzw. braterstwa broni, który znajdował się przy rondzie Solidarności. Monument aktualnie znajduje się na terenie czechowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

pomnik
Co z terenem po kontrowersyjnym pomniku? · fot. czecho.pl


Niemal od razu, kiedy wojewoda śląski podjął decyzję o likwidacji pomnika, pojawiło się pytanie - jak zostanie zagospodarowany teren, na którym stał ten monument. Na razie jednak zarówno mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, jak i urząd miasta nie muszą się tym problemem martwić, ponieważ w tegorocznym budżecie gminy nie ma środków na przebudowę tego miejsca.

Jak udało nam się ustalić w Urzędzie Miejskim, kwestie związane ze sposobem zagospodarowania miejsca, w którym stał pomnik, rozpatrywane będą w przyszłości. Ze względu na brak środków finansowych na ten cel w tegorocznym budżecie gminy oraz prognozowane, dalsze pogarszanie się sytuacji finansowej samorządów, rozpoczynanie, czy choćby planowanie tego zdania jest w tej chwili nieuzasadnione.

Warto przypomnieć, że demontaż pomnika "braterstwa broni" w Czechowicach-Dziedzicach, który nastąpił 26 kwietnia br. stanowił wykonanie decyzji wojewody śląskiego, który nakazał usunięcie monumentu z przestrzeni publicznej.

W poniższym materiale mogą się państwo zapoznać z opiniami mieszkańców Czechowic-Dziedzic na temat tego, co sądzą oni o usunięciu pomnika z przestrzeni publicznej i jaki mają pomysł na zagospodarowanie miejsca po nim.

wd / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.