czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3109

Udany występ lekkoatlety z Czechowic-Dziedzic w Brnie

W sobotę 14 sierpnia w czeskim Brnie odbył się międzynarodowy mecz: Polska-Czechy-Słowacja-Węgry U18 w lekkiej atletyce. Reprezentacja Polski odniosła zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a jednym z architektów sukcesu był zawodnik czechowickiego MKS-u Szymon Mikołajczak.

Reklama

szymon mikołajczak
Udany występ lekkoatlety z Czechowic-Dziedzic w Brnie · fot. materiały prasowe


Szymon Mikołajczak - na zdjęciu z trenerką Wioletą Homą - awans na tę imprezę wywalczył na Mistrzostwach Polski U18. Zawodnik wystąpił indywidualnie, w biegu na 400 m, zajmując 2 miejsce, biegnąc w czasie nowego rekordu życiowego, poprawionego z 49.04 sek. na 48.29 sek.- jest to pierwsza klasa sportowa!

Po niespełna dwóch godzinach odbyła się sztafeta szwedzka 100-200-300-400 , w której Szymon pobiegł 400m. Chłopcy wystąpili w składzie: Zakrzewski M., Łazowy C., Chmiel M., Mikołajczak S. i wywalczyli 1 miejsce.

Reprezentacja Polski odniosła zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Cieszymy się, że bardzo duży wkład w ten wynik wniósł nasz zawodnik.

ab / czecho.pl
źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.