czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2021
  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 6603

Technikum po połączeniu gotowe na nowy rok szkolny!

Już 1 września tego roku młodzież rozpocznie naukę w technikum w Czechowicach-Dziedzicach, powstałym z połączenia dwóch takich placówek: Technikum nr 2, wchodzącego w skład nieistniejącego już Zespołu Szkół "Silesia" oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im S. Staszica. Powstały 4 pierwsze klasy technikum i 3 pierwsze klasy w szkole branżowej. Łącznie naukę przy ul. Traugutta rozpocznie ok. 220 nowych uczniów, w tym 132 w technikum.

Reklama

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach
Czechowickie technikum · fot. Powiat Bielski


Na sierpniowej sesji Rady Powiatu podziękowano za pracę Annie Gajewskiej, dyrektorce Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. Powodem jest kończąca się w tym miesiącu jej 5-letnia kadencja na tym stanowisku. Jednym z punktów obrad rady było przygotowanie szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Bielski do nowego roku szkolnego.

Jak mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu, dzięki połączeniu obu techników udało się zwiększyć nabór na rok szkolny 2021/2022.

- Otworzymy 4 pierwsze klasy technikum i 3 pierwsze klasy w szkole branżowej. Łącznie naukę przy ul. Traugutta rozpocznie ok. 220 nowych uczniów, w tym 132 w technikum - mówi Nikiel.

W związku z reorganizacją nabór do obu szkół prowadzony był jeszcze osobno. Młodzież pierwszych klas technikum zdecydowała, że będzie kształciła się w 6 zawodach. Mowa o: logistyce, żywieniu i usługach gastronomicznych, mechaniku, handlowcu, informatyku i techniku reklamy. W szkole branżowej I stopnia klasy są wielozawodowe.

Nowy rok szkolny, pomimo reorganizacji nie oznacza wielkich zmian dla młodzieży ze starszych klas byłej "Silesii". Wszystkim pracownikom tej szkoły zaproponowano pracę w ZSTiL na dotychczasowych warunkach. Prawie wszyscy z tego skorzystali, uczniowie będą więc mieli lekcje z tymi samymi nauczycielami. Nauka odbywać będzie się w tych samych dobrze znanych młodym ludziom klasach. Dotychczas bowiem obie szkoły średnie miały swoją siedzibę pod jednym adresem - w kompleksie edukacyjnym przy ul. Traugutta 11 w Czechowicach-Dziedzicach. Jedyną nowością będzie nazwa szkoły- od 1 września młodzież z byłej "Silesii" będzie uczęszczała do Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych, popularnie zwanego "resortówką".

Tylko w minionym roku szkolnym Powiat Bielski zainwestował ok. 600 tys. zł w kompleks edukacyjny przy ul. Traugutta. To m.in. remonty sal: informatycznej, chemicznej i geograficznej. Nową nawierzchnię zyskało boisko "Orlika", wybudowano pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Ostatnio rozpoczęła się ogromna inwestycja- wymiana wewnętrznych instalacji: grzewczej i wodno-kanalizacyjnej. Prace zaplanowano na 3 lata.

ar / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.