czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5801

[Historyczne ciekawostki] 15 lat temu otwarto zaporę goczałkowicką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 15 lat temu wejście na zaporę nad Jeziorem Goczałkowickim było niemożliwe. Zapora była nieczynna dla odwiedzających przez 50 lat od powstania Jeziora. Zmieniło się to w sierpniu 2006 roku. O tej rocznicy przypomniała przed tygodniem wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, Gabriela Placha.

Reklama

15 lat temu otwarto zaporę goczałkowicką - 08.2006 · fot. Andrzej Siudy


W sierpniu 2021 roku mija 15 lat od otwarcia zapory. Dziś jest ona jedną z wizytówek gminy Goczałkowice-Zdrój i całego powiatu pszczyńskiego, miejscem niezwykle lubianym przez spacerowiczów, rowerzystów czy biegaczy. Zaporę otwarto dla nich dzięki inicjatywie samorządowców, w tym ówczesnego wójta gminy Goczałkowice-Zdrój, śp. Krzysztofa Kanika. Samorządowcy zaapelowali do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów o udostępnienie obiektu.

Zdjęcia udostępnione przez wójt przedstawiają otwarcie zapory w sierpniu 2006 r. Wykonał je Andrzej Siudy z Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Loading...

ar / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj