czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2118

28 kamer monitoringu. W ubiegłym tygodniu wykryto wiele wykroczeń

Na terenie miasta i gminy Czechowice-Dziedzice działa monitoring miejski. Łącznie do dyspozycji strażników jest 28 kamer. W ubiegłym tygodniu kamery wykryły kilkanaście wykroczeń.

W ubiegłym tygodniu strażnicy zmuszeni byli podjąć kilkanaście interwencji wobec osób łamiących zakaz spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Monitoring zarejestrował sprawców spożywających alkohol - m.in na jednej z ławek w parku Północ.

Również to samo wykroczenie miało miejsce na skwerze przy ulicy Ks. Barabasza. Funkcjonariusze wobec sprawców zastosowali stosowne środki oddziaływania wychowawczego wynikające z art. 43 ust 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

- Monitoring wizyjny jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa miasta. Kamery są wykorzystywane nie tylko do bieżącego monitorowania zagrożeń i wykrywania przestępstw oraz wykroczeń, ale również spełniają inne, nie mniej ważne funkcje: działają prewencyjne i odstraszają potencjalnych przestępców od popełnienia niektórych przestępstw i wykroczeń, ułatwiają Policji i innym służbom skuteczne działanie polegające na ustalaniu sprawców, osób poszukiwanych, itd., poprzez dostęp do zarejestrowanego materiału z kamer - informuje Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

ab / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.