Wiadomości

  • 24 sierpnia 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2942

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio"

Za nami:

Fundacja Psia Ekipa i Fundacja "Świat w Naszych Rękach" zapraszają na wydarzenie pt. "Dzień Psa - Dzień Otwarty w Schronisku Reksio".

pies
fot. Fundacja Psia Ekipa


W sierpniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. To święto tych które kochają nas bardziej niż siebie - najlepszych przyjaciół, którzy za pogłaskanie i dobre słowo oddadzą za nas życie. To też święto tych wszystkich sponiewieranych, głodzonych, katowanych, uwięzionych na całe życie na łańcuchach i w kojcach.

- Nasze wydarzenie ma na celu zachęcenie wszystkich do adopcji psa (lub kota) ze schroniska, podopiecznych lokalnych organizacji pomagających zwierzętom, oraz edukacji w zakresie praw zwierząt i obowiązków właścicielskich - mówią organizatorki dnia otwartego.

Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia w godzinach 10.30-13.30 w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Reksio w Bielsku-Białej (ul. Reksia 48, wiata przed schroniskiem). Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Miasto dla zwierząt". Wstęp darmowy.

psia ekipa


Program:
  • Wystawa edukacyjna "Zwierzęta mają swoje prawa"
  • Stoisko informacyjne organizatorów: Psia Ekipa i Fundacja "Świat w Naszych Rękach"- jak pomagać zwierzętom; jak wygląda miejska pomoc dla zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących; informacje na temat projektu "Miasto dla zwierząt"
  • Porady behawiorysty Katarzyny Gruszczyk ze Schroniska Reksio- "Udana adopcja"
  • Prezentacja wybranych psów ze schroniska
  • Kreatywnie dla zwierząt- warsztaty rękodzieła i upcyklingu- Fundacja "Świat w Naszych Rękach"


Najbardziej potrzebne rzeczy dla podopiecznych Fundacji Psia Ekipa: Karma sucha: Brit Care Senior, Adult, Puppy: Karma mokra: Animonda, Dolina Noteci; Akcesoria do wyprowadzania psów ze schroniska: szelki, obroże, długie smycze; Legowiska. Najbardziej potrzebne rzeczy dla podopiecznych Schroniska Reksio: Karma sucha: Josera, Bosh Super Light; Kong-akcesoria do pracy z behawiorystą.[/uli]

Każda osoba, która przyniesie "prezent dla psa" będzie mogła wziąć udział w losowaniu nagród z "psią łapką".

Organizatorzy: Fundacja Psia Ekipa, Fundacja "Świat w Naszych Rękach". Współorganzatorzy: Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Reksio, Grupa "Dom dla Psa".

Projekt realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy - finansowanego z Mechanizmu finansowanego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

reksio schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj