Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1026

Tańsze wakacje? Jak obniżyć wysokość OC dla młodego kierowcy?

Materiał partnera:

Wiele osób przed wakacjami kończy kurs prawo jazdy, zdaje egzamin i odbiera dokumenty uprawniające do prowadzenia samochodu. Lato to przecież najlepszy czas na wypoczynek, wyjazdy, spotkania w równieśniczym gronie. Młodzi kierowcy muszą jednak pamiętać o tym, że ciąży na nich szereg zobowiązań i zanim nie wyrobią sobie nawyków, warto szczególnie mocno się pilnować. Nie będzie już przecież obok instruktora czy egzaminatora i trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność. Od młodych kierowców oczekuje się wiele, a szczególnie przestrzegania podstawowych zasad. W efekcie muszą przecież mieć ubezpieczenie OC, a większość firm wcale nie jest chętna, by obniżać ceny dla debiutantów.

Linkhouse


Musisz mieć ubezpieczenie OCOd świadczenia kierowcy bardzo uzależnione są ceny ubezpieczenia OC. Okazuje się bowiem, że można znaleźć oferty dużo tańsze, jeśli korzysta się z popularnych porównywarek. Dla młodego kierowcy, który nie ma doświadczenia, w pewnym sensie  ilość możliwości się zawęża. Praktyka i bezszkodowa jazda stają się więc bardzo istotne. Oczywiście ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe, a kary za brak ubezpieczenia OC (czytaj na www.ubezpieczeniaonline.pl) bywają dotkliwe, więc w ostatecznym rozrachunku oszczędność wcale się nie opłaca. I dlatego ilość sprzedanych polis komunikacyjnych stale rośnie.


Zrobiłeś prawo jazdy? Znajdź OC dla młodych kierowcówMłodzi kierowcy muszą się liczyć z pewnym ograniczonym zaufaniem, jakie mają do nich i ubezpieczyciele, i inni użytkownicy drogi. Nie oznacza to oczywiście, że tanie OC jest poza zasięgiem, choć trzeba zdać sobie sprawę, że trzeba będzie zapracować, by mieć niższą cenę. Na starcie może się okazać, że młody kierowca za najtańsze ubezpieczenie będzie musiał zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. I dlatego właśnie często poszukują oni sposobów, by za polisę zapłacić mniej. Tym samym realnie zmniejszyć wydatki. Kosztuje też przecież auto i jego eksploatacja. Przede wszystkim młody kierowca nie ma zniżek za bezszkodową jazdę, które towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo starannie wyliczają. Na starcie więc cena OC jest wyższa, bo niedoświadczony kierowca wiąże się z większym prawdopodobieństwem spowodowania kolizji lub wypadku. Potwierdzają to niestety statystyki. Brak doświadczenia wpływa na to, że trudniej jest ocenić sytuację, odległość. Młodzi też szybciej się rozpraszają. Poza tym świeżo upieczeni kierowcy często jeżdżą szybko i brawurowo, co nie jest dobrą prognozą dla ubezpieczyciela. 

Popularne tanie OCBy obniżyć cenę OC, można zastosować kilka sprawdzonych sposobów. Warto pamiętać o tym, że firmy ubezpieczeniowe zawyżają stawki dla osób do 26. roku życia. Aby nieco obniżyć kwotę, można sprawdzić porównanie cen OC na popularnych stronach i w rankingach. Poza tym możesz:
  • znaleźć specjalne OC dla młodego kierowcy na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/;
  • zarejestrować samochód na siebie, a współwłaścicielem uczynić osobę, która ma już zniżki;
  • wybrać auto z mniejszą pojemnością silnika;
  • dużo wcześniej kupić mniejszy pojazd i mieć najtańszą polisę, a tym samym wyrabiać sobie historię.


Najtańszą polisę OC możemy uzyskać, gdy zarejestrujemy samochód na osobę, która ma maksymalną pulę zniżek. Wówczas sami będziemy współwłaścicielami auta i będziemy samodzielnie zdobywać swoją pulę profitów. To docelowe będzie nam zmniejszać cenę ubezpieczenia OC i za kilka lat będziemy mogli sobie pozwolić na to, by samodzielnie szukać ubezpieczenia samochodu już z wiarygodną historią i oczywiście za niższą cenę OC.