Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 4122

Dokończenie remontu chodnika na ulicy Szkolnej w 2022 roku

Do starosty powiatu bielskiego, Andrzeja Płonki, trafiła interpelacja radnej Rady Powiatu, Ewy Kmiecik-Wronowicz, w sprawie remontu fragmentu chodnika przy ulicy Szkolnej. Jak napisała, zwrócono się do niej z prośbą o interwencję w sprawie, "ponieważ dwie osoby uległy wypadkowi, w tym jedna osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim". W odpowiedzi wicestarosta zapowiedział remont wskazanego odcinka ciągu pieszego na 2022 rok.

Wyremontują chodnik przy Szkolnej? "Dwie osoby uległy wypadkowi"
Dokończenie remontu chodnika na ulicy Szkolnej w 2022 roku · fot. Google Street View


- W związku interwencjami użytkowników ruchu drogowego i mieszkańców Czechowic-Dziedzic, zwracam się z uprzejmą prośbą o dokończenie remontu chodnika od skrzyżowania ul. Szkolnej z Narutowicza do wiaduktu nad torami kolejowymi - napisała radna Ewa Kmiecik-Wronowicz w swojej interpelacji.

- Na przełomie maja i czerwca został przeprowadzony remont chodnika na wiadukcie. Wyżej wymieniony chodnik - około 50 metrów - pozostał niewyremontowany. Są w nim liczne dziury i uszkodzony krawężnik, który jest zagrożeniem dla pieszych. 11 sierpnia zwrócono się do mnie z prośbą o interwencję w sprawie, ponieważ dwie osoby uległy wypadkowi, w tym jedna osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim - dodała członkini Rady Powiatu.

Na interpelację radnej Rady Powiatu odpowiedział Andrzej Kamiński, wicestarostwa bielski. - Uprzejmie informuję, że mamy świadomość, iż potrzeby w zakresie właściwego utrzymania ciągów pieszych zlokalizowanych wzdłuż dróg powiatowych, chociaż sukcesywnie realizowane, są znaczne. W bieżącym roku, dzięki Pani staraniom, wykonany został niezaplanowany wcześniej remont chodnika na wiadukcie kolejowym wciągu ul. Szkolnej w Czechowicach - Dziedzicach - za kwotę 138 597,02 zł - zauważył samorządowiec.

- Remonty samych chodników, zgodnie z przyjętymi zasadami pomiędzy gminami a powiatem bielskim, mogą być także realizowane z budżetu Gmin, niemniej jednak poleciłem Zarządowi Dróg Powiatowych przeprowadzenie oględzin stanu technicznego przedmiotowego odcinka chodnika i ujęcie jego remontu w planie prac do wykonania w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej najpóźniej w 2022 roku - dodał wicestarostwa.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.