czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 września 2007
  • wyświetleń: 1189

Będzie więcej obwodów głosowania

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 4 września br. gmina Czechowice-Dziedzice została podzielona na 22 stałe obwody głosowania. Do tej pory gmina podzielona była na 21 obwodów, a zmiany wprowadzono w związku ze zwiększeniem się ilości mieszkańców w sołectwie Zabrzeg.

Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw zawiera zasady podziału gminy na stałe obwody głosowania. Jeden z artykułów tejże ustawy przewiduje, że górna granica dla obwodu głosowania nie może przekroczyć 3 tys. osób. W Zabrzegu mieszka obecnie 3 060 osób, zaistniała więc potrzeba podziału sołectwa na dwa odrębne obwody. Radzie Sołeckiej Zabrzega zostały przedstawione dwie propozycje podziału, z pośród których wybrano wariant zwany roboczo „wschód-zachód”, z granicą przebiegającą wzdłuż ulic: W. Sikorskiego i Do Zapory. W obu nowych obwodach, które otrzymały nr 17 i 18, mieszka po ok. 1500 mieszkańców.

Taki podział będzie ułatwieniem dla przyszłych obwodowych komisji wyborczych oraz zapewni stabilność obu obwodów na długi czas.

Podczas tegorocznych jesiennych wyborów do parlamentu mieszkańcy Zabrzega będą więc głosowali nie w jednym, jak dotychczas, a w dwóch obwodach głosowania.

OBWÓD NR 17
Granice obwodu: sołectwo Zabrzeg, ulice: BRATKÓW, W.BRONIEWSKIEGO, BRZOSKWINIOWA, CZEREŚNIOWA, DO ZAPORY od nr 2 do końca parzyste, GILÓW, IŁOWNICKA, JABŁONIOWA, K.KLIMESZA, KŁOSOWA, W.KORFANTEGO, KSIĘDZA J.JANOSZKA, KSIĘDZA J.LONDZINA, KWIATOWA, ŁĄKOWA, MAKOWA, MORWOWA, MOSTOWA, NADWIŚLAŃSKA, OBJAZDOWA, OBLASKA, OCHODZKA, ORZECHOWA, OWOCOWA, POD JAZEM, POŁUDNIOWA, PORANNA, SIENNA, W.SIKORSKIEGO od nr 1 do końca nieparzyste, ŚLIWKOWA, ŚWIERKLOCZ, L.WARYŃSKIEGO, WIECZORNA, WIŚNIOWA.”,

OBWÓD NR 18
Granice obwodu: sołectwo Zabrzeg, ulice: D.BŁACHUTA, CZARNOLESKA, DO ZAPORY od nr 1 do końca nieparzyste, T.GAZDY, GMINNA, GRZYBOWA, JELENIA, JESIENNA, JUTRZENKI, KSIĘDZA L.WRZOŁA, LETNIA, LISIA, MACIEJOWICKA, MAJOWA, MILIARDOWICKA, MORELOWA, MOŚCISKA, J.OZAISTA, PASIECZNA, PIWNA, K.PYTLA, W.SIKORSKIEGO od nr 2 do końca parzyste, SKOWRONKÓW, SPACEROWA, STADIONOWA, A.STRUGA, WIDNA, WINOGRONOWA, WIOSENNA, ZAKOLE, ZIMOWA, ZIOŁOWA.”

Pozostałe zmiany, jakie wprowadza uchwała Rady Miejskiej z dnia 4 września, to drobne korekty wynikające m.in. z dostosowania granic osiedli do granic obwodów głosowania oraz rezultaty uchwał RM dotyczących nadania nowych nazw ulicom, placom i rondom:
 w obwodzie nr 6 dodaje się ulice: J. Matejki, T. Lenartowicza, Zachodnia,
 w obwodzie nr 7 skreśla się ulice: J. Matejki, S. Lenartowicza, Zachodnia,
 w obwodzie nr 9 skreśla się: Plac 1 Maja, a dodaje się: Plac Jana Pawła II,
 w obwodzie nr 10 dodaje się: Rondo Sybiraków, Rondo Żołnierzy Armii Krajowej
i Narodowych Sił Zbrojnych,
 w obwodzie nr 16 skreśla się ulicę Zawodzie.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.