Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7825

[FOTO] Stacje kolejowe w Kaniowie i Dankowicach zyskały nowe perony

Trwa modernizacja linii kolejowej nr 93 na odcinku od Czechowic-Dziedzic poprzez Oświęcim do Trzebini. Nowe, dostępniejsze perony są już przy jednym z torów w Kaniowie i Dankowicach, a po zakończeniu wszystkich prac na trasie Trzebinia - Oświęcim - Czechowice Dziedzice, wyższy standard obsługi będzie na 10 stacjach i przystankach.

Modernizacja linii kolejowej nr 93 na odcinku do Trzebini · fot. PKP PLK


Oprócz zwiększenia dostępności i komfortu podróżnych, efektem prac na linii Trzebinia - Oświęcim-Czechowice-Dziedzice (nr 93), będą krótsze prawie o połowę i bezpieczniejsze podróże m.in. z Trzebini do Oświęcimia i na Śląsk. Przebudowa zapewni atrakcyjne przejazdy pociągiem oraz transport ładunków. Zmodernizowana trasa umożliwi efektywniejsze wykorzystanie ekologicznego potencjału kolei w przewozach krajowych i międzynarodowych.

Inwestycje PLK na trasie Czechowice-Dziedzice - Oświęcim - Trzebinia wchodzą w skład projektu za ponad 800 mln zł netto: "Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Zebrzydowice", współfinansowanego z (POIiŚ 5.1-12). Dofinansowanie unijne wynosi ponad 686 mln zł (netto). Zakończenie planowane jest w IV kwartale 2023 roku.

mp / czecho.pl

źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.