Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2858

360 dzieci wzięło udział w "Wakacjach z przygodą"

"Wakacje z przygodą" - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja Lato z MOSiR-em 2021. Listy uczestników zapełniły się w mgnieniu oka, w sumie zorganizowano zajęcia dla 360 dzieciaków.

360 dzieci wzięło udział w "Wakacjach z przygodą"
360 dzieci wzięło udział w "Wakacjach z przygodą" · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


- Przez 6 tygodni w każdy poniedziałek, środę i piątek stawialiśmy na zero nudy, edukację, doświadczanie i odkrywanie nowych pasji u każdego dzieciaka. Na uczestników czekało mnóstwo ciekawych niespodzianek, warsztatów i wycieczek. Każdy tydzień zajęć został podzielony tematycznie, więc bez problemu dzieciaki mogły znaleźć coś ciekawego dla siebie. Począwszy od zajęć sportowych, kulinarnych skończywszy na warsztatach kreatywnych - informuje MOSiR Czechowice-Dziedzice.

360 dzieci wzięło udział w "Wakacjach z przygodą"
360 dzieci wzięło udział w "Wakacjach z przygodą" · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


- Udało nam się zorganizować wycieczki do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, Bajki Pana Kleksa w Katowicach oraz mogliśmy wyszaleć się w Dream Parku w Ochabach. Warsztaty kulinarne dały każdemu możliwość, aby odnaleźć się w roli małego Masterchefa Juniora, natomiast zajęcia kreatywne pokazały, że w naszych uczestnikach drzemie coś z małego artysty. Nie możemy zapomnieć o świetnych warsztatach, które zostały przeprowadzone przez: Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie poznaliśmy nowoczesny świat książki, Dniu Strażaka przygotowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną na Lipowcu - dodaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Loading...


- Podstawy bezpieczeństwa i pierwszej pomocy natomiast pomogli nam poznać Ratownicy z Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a historię naszego miasta, piękne zakątki i ciekawostki na temat naszej gminy i nie tylko poznaliśmy i zobaczyliśmy dzięki pracownikom Ogrodu Sensorycznego oraz Centrum Edukacji Ekologicznej, które znajdują się w naszym mieście. Nie zabrakło kąpieli słonecznych oraz kąpieli na basenie miejskim, gier i zabaw oraz zajęć integracyjnych dla każdej grupy. Dzień sportu, wyjście do kina oraz wyjazd na ściankę wspinaczkową były świetnym uzupełnieniem atrakcji w dni, kiedy pogoda nam nie dopisywała. Świetnym pomysłem okazał się również nocny maraton filmowy z pewnością na stałe wpisze się w harmonogram naszych zajęć - podsumowuje jednostka.

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.