czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 914

PUP zanotował kolejny spadek bezrobocia w naszej gminie

Według danych na dzień 31 lipca, w gminie Czechowice-Dziedzice zanotowano 905 bezrobotnych - jest to spadek względem końca czerwca, kiedy to bez pracy pozostawało 910 osób. W Polsce stopa bezrobocia wynosi 5,8%, w województwie śląskim - 4,7%, a w powiecie bielskim - 4,3%.

Reklama

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


- W lipcu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 51 osób w stosunku do czerwca 2021 r. Zarejestrowano 527 osób, tj. o 51 osób mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 72,5% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 50,1% stanowiły kobiety. 4,0% z ogółu osób zarejestrowanych w lipcu 2021 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 49 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 15,7% osób - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej.

Jak dodaje bielski PUP, w poprzednim miesiącu zgłoszono 1020 wolnych miejsc pracy, tj. o 369 mniej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 39 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 966 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 54 miejsca pracy subsydiowanej. Ponadto w lipcu do PUP nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w stosunku do osób z terenu działania tutejszego urzędu.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.