Wiadomości

  • 27 sierpnia 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 8891

Młodzież znęcała się nad bezdomnym. Nie pierwszy raz

Do bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielę, 22 sierpnia w jednym z pustostanów przy ulicy Prusa. Jak przekazała nam jedna z naszych czytelniczek, grupa młodzieży rzucała kamieniami w osobę bezdomną, zamieszkującą budynek. Okazuje się, że to nie pierwszy przypadek tego typu w tym miejscu.

Młodzież znęcała się nad bezdomnym. To nie pierwszy przypadek
Młodzież znęcała się nad bezdomnym. Nie pierwszy raz · fot. Nadesłane przez czytelniczkę


Sytuacja została opisana w mediach społecznościowych na profilu "spotted Czechowice i okolice". Według relacji świadka przy ulicy Prusa "młodzież w ramach rozrywki rzucała kamieniami w bezdomnego, który przebywa na terenie pustostanu". Sytuacja została zgłoszona na policję. W rozmowie z portalem czecho.pl mieszkanka miasta, która zgłosiła sytuację, poinformowała nas, że sprawcy przemocy wobec bezdomnego zostali przez nią zidentyfikowani. Poinformowała ona również jednego z rodziców o występku jej dzieci.

Z kolei jak poinformował portal czecho.pl Rafał Kobyłecki, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej, według zgłoszenia otrzymanego przez dyżurnego policji, grupa 8 osób miała zachowywać się wulgarnie oraz rzucać kamieniami w bezdomnego, zamieszkującego pustostan. Sprawcy zostali przegonieni przez świadka, który zawiadomił czechowickich mundurowych. Po penetracji terenu mundurowi nie odnaleźli osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia.

Młodzież znęcała się nad bezdomnym. To nie pierwszy przypadek
Młodzież znęcała się nad bezdomnym. Nie pierwszy raz · fot. Nadesłane przez czytelniczkę


Okazuje się, że to nie pierwsza tego typu sytuacja w tym miejscu, o czym poinformowało stowarzyszenie "Dostawcy Pomocy". Osoba bezdomna, która padła ofiarą przemocy, jest podopiecznym organizacji. - Jest to cudowna osoba o wielkim sercu. (...) Dlatego odnosząc się do tej sytuacji uważamy, ze Pan Krzysztof w żaden sposób nie mógł sprowokować grupy młodzieży oraz nie zasłużył na takie potraktowanie, ponieważ jest osobą pogodną oraz życzliwą - zaznaczyli członkowie "Dostawców Pomocy".

Po zdarzeniu pan Krzysztof został odwiedzony przez członków stowarzyszenia "Dostawcy Pomocy". - Okazało się, że nie odniósł większych obrażeń i dobrze kojarzy grupę młodzieży, która często zaczepia nie tylko jego, ale również i osoby starsze - podkreślili.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.