Wiadomości

  • 28 sierpnia 2021
  • 27 września 2021
  • wyświetleń: 15639

[FOTO] Za nami Piknik Sportowy "Bez Barier". Wsród gości: Łukasz Piszczek

Dziś na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbył się wielki Piknik Sportowy "Bez barier". Impreza miała na celu naświetlenie potrzeby szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Gościem specjalnym imprezy był Łukasz Piszczek.

Piknik sportowy "Bez barier" - spotkanie i trening z Łukaszem Piszczkiem · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Gościem specjalnym pikniku był Łukasz Piszczek, który przeprowadził trening pokazowy i przekazał na licytację koszulkę z autografem - akcja rozpocznie się za kilka dni na Facebooku portalu pless.pl. Kibice mieli również okazję do wykonania pamiątkowego zdjęcia z legendarnym zawodnikiem oraz zdobycia cennego autografu.Podczas wydarzenia odbył się krótki mecz piłki nożnej, który rozegrali wychowankowie Szkół Specjalnych z gmin Czechowice - Dziedzice oraz Pszczyna. Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane zostały proste konkurencje sportowe. Dla uczestników zawodów przygotowano medale i puchary.

Piknik sportowy "Bez barier" - mecz i wręczenie medali i pucharów · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Po sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży specjalnej troski, mecz rozegrali wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzyli się wychowankami Akademii Łukasza Piszczka.

Piknik sportowy "Bez barier" - mecz wychowanków UMKS3 Czechowice-Dziedzice oraz wychowanków Akademii Łukasza Piszczka · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Ukoronowaniem imprezy był pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic. Mecz wygrali czechowiczanie wynikiem 2:0. Po spotkaniu odbył się również pokazowy konkurs rzutów karnych, w których również górą byli czechowiccy samorządowcy - wynik to 6:2.

Piknik sportowy "Bez barier" - mecz samorządowców powiatu pszczyńskiego oraz samorządowców Czechowic-Dziedzic · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla uczestników rywalizacji sportowych oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj zawitali na stadion MOSiR. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci, zabaw z DJ-em i animatorami. Pojawiły się też alpaki. Podczas wydarzenia odbył się też kiermasz smakołyków, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz wszystkich ośrodków i szkół zaproszonych do współpracy.

Głównym organizatorem imprezy był UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, który jest uczestnikiem programu "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM". Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol — burmistrz Pszczyny.

Portale pless.pl i czecho.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym!

ar, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.