Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021
  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 12750

Pogotowie przeciwpowodziowe i blisko 60 interwencji strażaków

Łącznie blisko 60 interwencji odnotowała KM PSP w Bielsku-Białej do godziny 9.00 w środę, 1 września w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w naszym regionie. Do godziny 9.00 w czwartek, 2 września na terenie m.in. powiatu bielskiego obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone przez wojewodę śląskiego.

Skutki ulewnych deszczu, które nawiedziły teren gminy - 0109.2021 · fot. wpk / czecho.pl


We wtorek, 31 sierpnia po południu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Decyzja miała związek z przewidywanymi silnymi opadami deszczu oraz wzrostem stanów wód na posterunkach wodowskazowych. Zostało ono odwołane w czwartek, 2 września o godzinie 9.00.Według wskazań z godziny 7.00 w środę, 1 września stany alarmowe w naszym regionie przekraczały Biała w Mikuszowicach oraz Wisła na granicy Czechowic-Dziedzic oraz Goczałkowic. Pozostałe rzeki przepływające przez naszą gminę - Biała, Iłownica i Wapienica - przekraczały stany ostrzegawcze.

Zalana ulica Rolników w Ligocie - 31.08.2021
Zalana ulica Rolników w Ligocie - 31.08.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika Bielskie Drogi / Kamil


W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły w nocy z wtorku na środę, strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali łącznie ok. 60 razy. W działania te zaangażowane zostało ponad 80 zastępów oraz 400 strażaków. Najwięcej zdarzeń związanych z wystąpieniem tego niebezpiecznego zjawiska odnotowano w Bielsku-Białej, Szczyrku, Kozach oraz gminie Porąbka.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki, IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.