Wiadomości

  • 17 września 2007
  • wyświetleń: 1519

Ponad 100 tys zł strat po powodzi!

W wyniku wylewania rzek straty na terenie Czechowic-Dziedzic wyniosły co najmniej 100 tys. zł - pisze Gazeta Czechowicka.

Podtopienia wystąpiły na obszarze ok. 150 hektarów. – Były to m.in. użytki zielone „Jastrzębiec”, obszar „Stróżnika” w Ligocie, tereny przy ulicach Wodnej i Księża Grobel. Straty w tym zakresie wyceniliśmy na ok. 10 tys. zł – mówi Małgorzata Sielka, kierownik biura zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim. Podtopione zostały też ogródki działkowe na „Lotosie”. Tam straty wyniosły ok. 5 tys.

Woda na szczęście nie uszkodziła znacznie gminnej infrastruktury. Urząd zanotował jedynie zniszczenie 250 metrów ulicy Wałowej. Na remont tej drogi, wykonanej z tłucznia, trzeba będzie wydać 30 tys. zł.

– Choć ulica Pańska w Ligocie nie została uwzględniona przez urząd, to także została uszkodzona przez wylewy i jest w jeszcze gorszym stanie, niż wcześniej – ocenia Stanisław Słowik, sołtys Ligoty. – Urząd nie pochwalił się też, że zostało zalane nowiutkie boisko szkolne przy Zespole Szkół – dodaje.

Zalanych zostało co najmniej 15 piwnic w prywatnych domach, m.in. przy ulicach Źródlanej, Węglowej, Wodnej, Podwale, Weneckiej, Leśnej, Wierzbowej, Sikorskiego, Księża Grobel. Mieszkańcy wycenili straty w sumie na 15 tys. zł.

Uszkodzeniu uległ 25-metrowy odcinek prawego brzegu rzeki Jasienica, poniżej mostu przy ul. Bielskiej w Ligocie. Jego naprawa będzie kosztować ok. 50 tys. zł. Przy ulicy Burzej Iłownica zniszczyła ścieżkę rowerową. Straty na razie oszacowano tam na 10 tys. zł.

Więcej w Gazecie Czechowickiej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.